Вести

January 6, 2023

7 нови совети за казино за паметни коцкари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Коцкањето веќе некое време се смета за активност заснована на среќа. Новите играчи мислат дека обложувањето е да се најде најдоброто ново онлајн казино, да се обложи и да се надева на најдоброто.

7 нови совети за казино за паметни коцкари

Но, таму сето тоа го сфаќаат погрешно. Дури и игрите засновани на среќа како слотови и бинго бараат вештини за победа. Затоа, за да се издвоите од „просечните“ играчи во најновите казина, користете ги овие седум паметни совети.

Совет #1. Внимателно изберете нова страница за коцкање

Овој е безумен. Паметните играчи играат во нови казина онлајн. Овие казина нудат услови и шанси погодни за играчите, што доведува до повеќе победи на долг рок. За да знаете дали страницата за коцкање е доверлива, проверете ги информациите за лиценцирање на дното на почетната страница.

Совет #2. Разберете го работ на куќата

Повеќето коцкари почетници не размислуваат двапати кога избирање казино игри за играње. Нив ги привлекува славата на покерот или висококвалитетната графика на слот машини. Се разбира, овие избори се на место за оние кои бараат забава.

Но, ако сте по победи, тогаш работ на куќата е важен. За автоматите, сè под 96% е големо НЕ. Од друга страна, постојат многу варијации на игри на маса, од кои секоја доаѓа со различни рабови на куќата. Значи, разберете ги шансите.

Совети #3. Не играјте онлајн слотови

Онлајн слотови може да измамат со нивните високи исплати и светкавите графики. Сепак, важно е да не играте слепо, бидејќи овие игри можат брзо да ви ги исцрпат средствата, за разлика од игрите на маса како што се покер, блек џек и бакара.

На пример, бакара (банкарски облог) и француски рулет доаѓаат со ниско ниво на раб од 1,06% и 1,35%, соодветно. Тоа е дури и подобро со видео покер и блек џек, каде што работ на куќата може да оди под 0,50% со оптимална стратегија.

Совет #4. Користете техника за управување со пари

Солиден факт е дека управувањето со пари нема да ви даде предност пред казиното. Но, со добро испланирана стратегија за управување со пари, играчите можат да ги задржат своите загуби. Сето тоа е за заштита на нечиј банкрот. Трикот е да се коцкате само со средства што можете да си дозволите да ги изгубите.

Исто така, парите треба да бидат доволно големи за да ви гарантираат најмалку четири часа играње дневно. И ако е можно, не губи повеќе од 30% од вкупниот фонд во една сесија.

Совет #5. Откажете додека сте уште напред

Ова е донекаде продолжување на управувањето со парите. Интелигентните играчи на казино обично имаат ограничувања за победа и пораз. Ова може да биде $100, $200, $300 или што и да е. Ако заостанувате или напредувате со овие суми, тогаш знајте дека е време да се откажете.

Во случај на победи, има големи шанси наградата да исчезне ако продолжите да играте. Зошто? Работ на куќата е секогаш во игра за да се осигура дека вашето добро трчање ќе запре.

Совет #6. Играјте на преполни маси

Дали знаете зошто искусни играчи избираат да играат на преполни маси? Бавен е патот напред во светот на коцкањето. Играњето со многу играчи е најдобро, освен ако не сте играч со предност кој сака да донесе побрзи одлуки.

Еве ја работата: колку повеќе играте, толку повеќе работ на казиното го сомеле вашиот субсидиум. А истото важи и за автоматите. Играњето на две машини во основа ги удвојува вашите шанси за губење.

Совет #7. Избегнувајте странични и реквизити облози

Страничните облози обично се наоѓаат во игри на маса како Caribbean Stud и блек џек. Тие се привлечни за повеќето играчи почетници бидејќи нудат големи странични исплати. Но, некои од нив, како осигурувањето на блек џек и облогот за џекпот на Caribbean Stud, се сметаат за облози за „цицање“. На пример, облогот за џекпот доаѓа со болен раб од 25% поради големината на лонец. Во табелата со глупости, треба да се избегнуваат реквизити како Yo (11,11%) и Horn (12,5%).

Заклучок

Применете ги горенаведените совети и на пат сте да станете ѕвезден играч на казино. Главната идеја е да се има субсидирам за коцкање и подобро разбирање на шансите и предностите на куќата. И, се разбира, не се обложувајте со емоции. Се најдобро!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести