Вести

August 22, 2023

Четврток доаѓа рано во Bizzo Casino со 200 € бонус за повторно вчитување

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Во Bizzo Casino, ќе уживате во промоцијата на бонус за повторно вчитување во четврток за да ви помогне да го започнете вашиот викенд порано. Но, CasinoRank ве советува да ја прочитате оваа рецензија пред да го побарате бонусот за повторно вчитување. Ќе дознаете за процентот на совпаѓање, условот за обложување, минималниот депозит и повеќе.

Четврток доаѓа рано во Bizzo Casino со 200 € бонус за повторно вчитување

Кој е бонусот за повторно вчитување на четврток на Bizzo Casino?

Бицо казино ќе ве награди со оваа промоција откако ќе уплатите. Играчите мора да депонираат најмалку 20 УСД во една трансакција за да го заземат износот на бонусот. Исто така, мора да ги депонирате средствата помеѓу 00:00 и 23:59 UTC во четврток. 

Со правење квалификуван депозит ќе добиете бонус од 50%, достигнувајќи 200 долари. На пример, депонирањето на 100 долари во четврток ќе отклучи 50 долари бонус за повторно вчитување. Овој бонус е поврзан со 100 бесплатни вртења на слотот The Magic Cauldron – The Enchanted Brew од Pragmatic Play.

Подолу е како да ја побарате наградата:

  • Отворете ја благајната и изберете ја повторно вчитај бонус картичка.
  • Депонирајте најмалку 20 долари користејќи ја претпочитаната опција за плаќање.
  • Прими го неделен бонус и уживајте во игрите.

Четврток Обновете бонус T&C

Една од причините зошто CasinoRank го избра овој бонус за преглед се неговите пријателски услови и услови. Bizzo Casino е јасна за тоа што очекува играчите да направат со наградата.

Прво, играчите на нова страница за казино мора да го исполни условот за обложување 40 пати за да ги повлече добивките. Истото важи и за добивките добиени од вашиот бонус за бесплатно вртење. На пример, ако казиното ве награди со 50 долари, мора да обложите 2.000 долари пред да го уплатите износот на бонусот. 

Казиното исто така наведува дека играчите нема да го добијат бонус за бесплатни вртења во една серија. Наместо тоа, ќе добиете 50 бесплатни вртења веднаш откако ќе направите квалификуван депозит, а остатокот по 24 часа. 

Други услови за користење на оваа промоција:

  • Играчите на Финска, Грузија и Јапонија не се квалификуваат за промоција.
  • Максималниот износ на добивка од бонус за депозит е 10.000 долари.
  • Гејмерите можат да вложат максимум 5 долари користејќи ги бонус кредитите.
  • Облозите направени на игри со џекпот не придонесуваат за стапката на обложување.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Револуционизирање на игрите со VIP X серијата на Novomatic
2024-02-14

Револуционизирање на игрите со VIP X серијата на Novomatic

Novomatic