Спиноменал ги објави победниците на турнирот „Златна ера“ од 1 и 2 коло

Вести

2023-05-07

Benard Maumo

Spinomenal, врвен снабдувач на содржината на iGaming, го објави почетокот на својот настан инспириран од Универзумот на 27 април 2023 година, турнирот Златна ера. Овој ексклузивен настан трае нови казино игри од Спиноменалниот универзум додека предизвикувачите се борат за дел од наградниот фонд од 150.000 евра!

Спиноменал ги објави победниците на турнирот „Златна ера“ од 1 и 2 коло

Спиноменал вели дека античката грчка митологија го инспирирала овој онлајн слот турнир. Според легендата, божицата Атина била инспирирана да ја врати Златната ера откако била сведок на страдањето и неправдата на човештвото. Играчите ќе ѝ се придружат на Атина во нејзиното патување низ Спиноменалниот универзум, каде што таа ќе ја подари својата наклоност и изобилство на сите.

Турнирите се дел од настанот Spinomenal Network, каде играчите заработуваат бонус поени со учество во специјални онлајн казино игри и мини-рунди во различни фази од турнирот. Некои од круговите на бонус вклучуваат:

  • Среќата на боговите
  • Богатството на Медуза
  • Лето на Викинзите

Регулирани казино сајтови на Spinomenal Operator Network ќе добијат турнирски алатки и сеопфатен пакет активности за да генерира ентузијазам во нивните заедници за време на кампањата. Членовите имаат многу да изберат, со Турнирот достапен во над 190 наслови на игри од Spinomenal Universe.

За време на лансирањето, Нир Ронен, генералниот директор на Spinomenal, забележа:

„Турнирот „Златна ера“ испорачува прекрасно привлечен концепт кој е вткаен во наративот на концептот на нашиот Универзум. Играчите ќе уживаат во повеќе титули од нашето портфолио што секој ја гради кон шансата за мега победа“

Среќни победници од 1/2 коло

Не помина долго време пред Spinomenal да ги објави среќните добитници од првиот и вториот круг. На 1 мај, развивачот на онлајн слот го објави крајот на првиот круг, каде што 120 играчи поделија награден фонд од 10.000 евра. Првиот играч од Индија освои 1.400 евра, а потоа добитник од 1.000 евра од Украина. Играчите од позицијата 102 добија по 20 евра. 

Овие гејмери ги одиграа најдобрите перформанси на Spinomenal онлајн слотови, вклучувајќи:

  • Убавини од бајките
  • Приказни за Баба Јага
  • Книга на Афродита

Во исто време, Spinomenal го објави почетокот на колото 2, кое заврши на 3 март. Во оваа рунда играчите се бореа за дел од наградниот фонд од 10.000 евра, играјќи врвни слотови како Kitsune – Sakura Fortune, Werewolf – Darkest Flame и Athena's Слава - Златната ера. Повторно, 120 играчи учествуваа на турнирот, а победникот со најдобар резултат дојде од Индија. Третото коло од турнирот „Златна ера“ е во тек, кое завршува на 10 мај 2023 година.

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести