Вести

September 28, 2023

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Pragmatic Play, снабдувач на наградувани казино игри, го објави лансирањето на Big Bass Crash. Слотот Big Bass, веќе популарен кај гејмерите, добива нов пресврт во оваа сосема нова игра со несреќи.

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Новата верзија обезбедува возбудливо искуство додека ја одржува саканата тема за риболов во оригиналниот слот. Big Bass Crash е игра со брзо темпо што им овозможува на гејмерите да донесуваат брзи одлуки додека го бараат големиот улов.

Како во оригиналот онлајн слотови, рибарот е главниот лик во оваа краш игра. Тој ќе ја фрли риболовната линија, која може да се пукне во секое време, во длабочините на океанот. Пред секое коло, гејмерите ставаат облог, надевајќи се дека ќе добијат исплата пред прекин на линијата. Ако риболовната линија се кине, кругот завршува.

Прагматична игра вели дека играта има 50% функција за наплата, што им овозможува на гејмерите да повлечат 50% од нивните добивки. Другата половина ќе ја искористат за да продолжат да играат за можноста да направат уште позначајни награди.

Big Bass Crash е исто така социјална казино игра. Ги охрабрува играчите да се вклучат еден со друг на разговор во живо додека ја следат нивната позиција на таблата на водачи. Играчите исто така можат да ги следат нивните записи за обложување. Докажливо правичната динамика на играта и длабинската статистика им овозможуваат на играчите да креираат единствени стратегии за победа, зголемувајќи ги стапките на задржување на нови казино сајтови.

Серијата Big Bass нуди нов начин на забава со комбинирање на популарна тема со жанрот Crash. Развивачот на софтвер вели дека овој наслов е инспириран од неговата игра со врвни перформанси Crash, Вселенски човек, лансиран во 2022 година. Следува ова лансирање 8 Предизвик Golden Dragon, слот 5x3 што ги носи играчите да се сретнат со кинеските митолошки ѕверови.

Зборувајќи за казино игра, Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Pragmatic Play, изјави:

„Big Bass Crash ја носи франшизата Big Bass на Pragmatic Play на сосема ново ниво – овој пат со дополнителна возбуда донесена од механичарите на Crash за да им понуди на фановите на Big Bass уникатно ново искуство со нашиот омилен рибар.

„Функцијата за враќање од 50% за наплата во тандем со социјалните елементи ја поттикнува интерактивноста и им овозможува на играчите да го персонализираат своето искуство на начин што одговара на нивниот стил на обложување. најновиот наслов во нашето портфолио на игри Crash."

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести