Вести

October 5, 2023

Прагматичната игра ги поканува играчите да соберат кралски награди во Starlight Princess

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Pragmatic Play, водечки снабдувач на онлајн слотови и популарен агрегатор на содржина, ја засили својата серија Princess со нов наслов. Ова беше откако компанијата го објави Twilight Princess, слот со фантазија што ги поканува играчите да истражуваат свет на небото како сон.

Прагматичната игра ги поканува играчите да соберат кралски награди во Starlight Princess

Овој слот позајмува многу инспирација од неговиот претходник, Starlight Princess. Играта се игра на табла 5x5 со познати симболи, вклучувајќи ги круните, цветовите, скапоцените камења и принцезата. Гејмерите можат да добијат исплата достигнувајќи 20 пати повеќе од влогот откако ќе формираат кластер од пет или повеќе икони на петте линии за обложување во играта.

За време на основната игра, диви симбол може да се појави на секое вртење, заменувајќи ги сите симболи за плаќање што ќе ги најде. Ако ја погоди линијата за плаќање, овој симбол може да отклучи множител од 2x до 10x влогот. И ако повеќе дивини се дел од победата, на онлајн слот ќе ги додаде нивните множители, што ќе резултира со уште поголеми исплати.

Во меѓувреме, играчите можат да слетаат најмалку три златни топчиња што се појавуваат по случаен избор на ролните за да активираат бонус за бесплатни вртења. Прагматична игра вели дека дивите симболи што слетуваат за време на играњето на бонус остануваат заклучени на макалата до крајот на бонусната рунда.

Како и повеќето онлајн слотови од развивач на софтвер, играчите можат директно да стигнат до кругот на бесплатни вртења со плаќање 100 пати од влогот. Гејмерите кои ќе се одлучат за оваа опција се сигурни дека ќе слетаат најмалку пет скетери на нивното последователно вртење. Оваа опција е недостапна на нови локации за казино во некои јурисдикции, вклучително и во Обединето Кралство.

Twilight Princess е најновиот додаток на обемната колекција на програмерите казино игри. Ова следува по неодамнешните изданија како на пр 8 Предизвик Golden Dragon и Виножито Макари. Давателот, исто така, неодамна ја трансформираше својата серија на слотови Big Bass со врвни перформанси во несреќна игра со Несреќа на големиот бас.

Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Pragmatic Play, коментира:

„Принцезата на самракот се придружува на Starlight Princess, која веќе собра високо ниво на обожавање меѓу играчите и заработи место како еден од најпопуларните наслови на Pragmatic Play.

„Принцезата на самракот е најновата крунисана, со кластер победи што може да ги засили Wilds со множители во кој било момент во текот на основната игра за да им помогне на играчите да собираат кралски награди. Принцезата може дури и да додели лепливи дивини за време на кругот на бесплатни вртења исполнети со акција за голем победнички потенцијал“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести