Вести

October 19, 2023

Партнер на BGaming и Izzi Казино ќе објави искуство со уметнички слот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

BGaming, познат снабдувач на казино игри, и IZZI Casino, водечки казино бренд, соработуваа за да создадат уникатен и модерен пресврт на реномираните уметнички дела со лансирањето на Izzi Art. Оваа игра содржи портрет на социјалните мрежи на девојка со бисерна обетка која прави селфи додека Венера добива ботокс и филери за усни.

Партнер на BGaming и Izzi Казино ќе објави искуство со уметнички слот

Оваа храбра игра обезбедува многу забава, со хумористични анимации на платнено лице и кивање на Мона Лиза и Дејвид од Микеланџело кои носат кул очила за сонце. Добавувачот на софтвер вели дека играчите ќе се смеат кога ќе победат големи!

Izzi Art е замисла на Казино Изи кој се здружи со BGaming, специјалист за прилагодување слотови. Играчите можат да освојат 10 бесплатни вртења ако на екранот се појават четири симболи со златнокоса Медуза Скатер. Ова може да се зголеми до 20 ако се појават пет и 30 ако се појават шест. Искуството станува уште поисплатливо со пет дополнителни вртења кога три или повеќе Медузи ќе слетаат за време на бонусната рунда.

За време на бонусот за бесплатни вртења, играчите можат да најдат симбол за множител на урна, кој може случајно да ги зголемува добивките помеѓу 2x и 100x секој пат кога ќе се појави. Како и повеќето онлајн слотови од BGaming, Izzi Art претставува пријателска стапка на враќање на играчот од 96,11%. Високата нестабилност и максималниот мултипликатор на x10200 сигурно ќе го направат хит ново онлајн казино

Како што е традиција на BGaming, компанијата го објави своето Октомвриски изданија на почетокот на месецот, вклучувајќи два возбудливи слота. Пред оваа објава, компанијата обезбеди мал поглед на нејзините претстојни изданија на Сумирање на SBC Барселона 2023 година

Никита Завадски, Менаџер за производи Ексклузивни за брендови во BGaming, кажа: 

„Оваа еклектична ново издание што предизвикува размислување ги покажува огромните креативни резултати овозможени од нашите приспособливи понуди. Уметничките дела и саундтракот се незаборавни и не се слични на било што досега. По развојот на Izzi Art во соработка со нашиот ценет партнер IZZI Casino, имаме веќе видено е многу популарно кај нивните играчи и едвај чекам да видиме колку го сака пошироката публика“

„Тесната соработка со BGaming за создавање ексклузивни игри беше светол пример за нас за тоа колку добро давателот може да изврши концепт на игра. Тие постојано правеа промени за да се усогласат со нашите барања и ги инјектираа своите креативни идеи за да постигнеме совршен резултат. Навистина уживаме соработуваме со тимот на BGaming во оваа и во други насоки и со нетрпение очекуваме да ја прошириме нашата листа на заеднички ексклузивци во иднина“, додаде портпаролот на IZZI Casino.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести