Вести

August 31, 2023

Откријте го слотот April Fury и Chamber of Scarabs на Betsoft

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Betsoft Gaming, водечки развивач на казино игри, го објави својот најнов слот на тема авантура, April Fury and the Chamber of Scarabs. Играта вклучува нов и моќен женски лик (April Fury), вооружен со посебни карактеристики како што се Hold & Win, Paying Wilds и Free Spins, што ја прави ваш главен водич за откривање богатства.

Откријте го слотот April Fury и Chamber of Scarabs на Betsoft

Тоа е игра со линија со пет ролни и 20 плаќања што им овозможува на играчите да дојдат до историското богатство во заборавената гробница на фараонот. Ако се појават симболите со висока плата, како што се факелот, свитокот и пехарот, поединците имаат добри шанси да ја откријат паричката Златен Скараб. Шест или повеќе монети ќе ја активираат функцијата Hold & Win што моментално е во тренд на најдобрите нови онлајн казина.

На онлајн слот може да го помножи вашиот удел со некаде помеѓу 1x и 500x. Исто така, бројот на вртења ќе се ресетира на три секогаш кога Scarabs ќе се заклучат на своето место, а сите дополнителни Scarabs ќе се појават на ролните за време на функцијата. Потоа, играчите ги добиваат вкупните добивки од Golden Scarabs и играта Hold & Win завршува.

Секој вистински ловец на богатство ќе ви каже дека гробниците на фараонот содржат скриено богатство. Април Фјури и Комората на Скараби не се разликуваат! Може да ја гледате Ејприл како се чува додека ролните се вртат и избувнуваат пламенот. Играчите, исто така, ќе го видат саркофагот како се отвора и лилјаците се издигнуваат низ темниот амбиент.

Како што се случува ова, играчите можат да ги отворат сводовите и да добијат значителни награди во џебот со лоцирање на три или повеќе златни клучеви на која било ролна. Очите на фараонот ќе се запалат со зелен оган додека клучевите се вметнуваат во бравите, а неговиот застрашувачки татнеж ќе го стартува режимот „Слободни вртења“. Гејмерите можат да освојат до девет вртења со бонус што може повторно да се активираат. Функцијата Hold & Win за домаќинството од Betsoft Gaming исто така, може да се активира, доделувајќи награда што доликува на кралската династија.

Во меѓувреме, главата на лавот е дивиот симбол во ова казино игра и може да се појави на која било ролна. Ќе ја замени секоја икона освен Златниот Скараб и Клучни Скатери. Понатаму, кога најмалку две дивини се појавуваат на ролните, наградите за играчот стануваат поголеми со секој примерок.

Овој наслов се придружува на другите врвни онлајн слотови од развивачот кои беа многу успешни оваа година. Во јули, компанијата објави Желбата е дадена, со синиот џин кој ги исполнува сите желби. Пред тоа, Betsoft Gaming ги одведе играчите во кинески ресторан на вкусно уживање Фо Шо.

Анастасија Бауер, шеф на одделот за управување со сметки на Betsoft Gaming, забележа:

„Дизајнот за функциите Hold & Win и Free Spins да се активираат истовремено станува потпис на Betsoft и можност на која нашите играчи се враќаат постојано. Прикажувањето на двете од овие карактеристики, April Fury и Chamber of Scarabs е визуелно зачудувачки слот со нова хероина. Значајниот потенцијал за победа во извонредната тема за лов на богатство сигурно ќе биде голем хит кај нашите клиенти“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести