Вести

June 13, 2023

Не пропуштајте го неделниот бонус за повторно вчитување во CookieCasino!

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Недела е обично посебен ден за повеќето играчи на казино. Ова е денот кога сакате да се опуштите и да играте неколку вртења без да се грижите за тоа што ви нуди следната недела. Основана во 2020 година и со лиценца од Управата за игри на Малта, CookieCasino ќе ви помогне да се забавувате што е можно повеќе на овој ден со Неделниот бонус за повторно вчитување. Продолжете со читање за да знаете за што се работи за бонусот и како да го побарате. 

Не пропуштајте го неделниот бонус за повторно вчитување во CookieCasino!

Кој е неделниот бонус за повторно вчитување на CookieCasino?

Не ви треба вовед во повторно вчитај бонуси, Дали ти? Како што сугерира името, ова е бонус што нови онлајн казино сајтови дајте им на играчите откако ќе направите депозит со вистински пари. Накратко, тоа е еден вид бонус за депозит. 

Тоа рече, CookieCasino ги наградува играчите со 50% Неделен бонус за повторно вчитување кој може да достигне 100 долари/€. Значи, ако депонирате 100 долари на овој конкретен ден, казиното ќе ви врати половина од таа сума во пари од бонус што не може да се повлече. Запомнете, максимумот што можете да го освоите е 100 $/€.

Но, тоа не е се. Казиното исто така фрла 50 бесплатни вртења што можете да ги користите на Big Bass Splash by Прагматична игра. Тоа е слот за риболов од 2022 година со променлив RTP (враќање до плеерот) кој може да достигне 96,71%. 

Барањето за овој бонус за повторно вчитување е релативно лесно. Следете ги овие чекори:

  • Најавете се на вашата сметка во казино во недела.
  • Посетете ја страницата на касиерот и изберете го вашиот омилен начин на плаќање.
  • Внесете ШЕЌЕР во врската со бонус кодот пред да кликнете Додај. 
  • Направете депозит и почекајте го вашиот бонус.

Барања и услови за обложување со бонус за обложување во недела

Играчите мора да исполнат неколку барања за превртување пред да ги повлечат сите добивки акумулирани од овој бонус. Пред да уплатите било каква добивка, мора да ја обложите бонус за бесплатни вртења и повторно вчитајте го пакетот 40x. Што се однесува до бесплатните вртења, барањата за обложување важат за износот што го добивате од овој бонус. Значи, ако освоите 50 долари користејќи ги бесплатните вртења, мора да обложите 2.000 долари пред да искеширате нешто. 

Во меѓувреме, играчите мора да направат минимален депозит од $/€20 за да го побараат бонусот за повторно вчитување. Ако живеете во Канада или Нов Зеланд, мора да депонирате најмалку 25 NZD или 25 CAD. 

Дополнителните услови за бонус што играчите на CookieCasino треба да ги исполнуваат вклучуваат:

  • Максималниот облог при користење на бонусот е $/€5.
  • Максималниот износ што играчите можат да го освојат од бонусот е $/€10.000.
  • Играчите од Србија и Хрватска не се квалификуваат.
  • Гејмерите ги добиваат бесплатните вртења на две еднакви рати за 2 дена.

Мора да го обложите износот на депозитот 1 пат за да ги активирате бесплатните вртења.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Вести