Вести

June 25, 2023

Највисоките неодамнешни добивки во казиното Арлекин што треба да ве мотивираат

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Новите казино сајтови се познати по нивните дарежливи стапки на исплата и широк опсег на игри. И токму тоа е она што играчите уживаат во казиното Арлекин. Основано во 2021 година, Mountberg BV го поседува и управува ова легално казино во Курасао.

Највисоките неодамнешни добивки во казиното Арлекин што треба да ве мотивираат

Казиното објавува играчи кои регистрираат забележителни дневни победи додека играат слотови, покер, бакара, блек џек и други игри. Така, во овој пост, ќе ги откриете најсреќните играчи во казиното Арлекин неодамна. 

# 1: Џонатан Л. - 1.600 евра на Big Bass Amazon Xtreme

Big Bass Amazon Xtreme е релативно нов онлајн слот објавено од Pragmatic Play на 19 јуни 2023 година. Тоа е најновото дополнување на серијата Big Bass на компанијата, која моментално е во тренд нови онлајн казина ширум светот. Сепак, среќниот играч по име Џонатан Л. освои пристојна исплата од 1.632,80 евра на овој онлајн слот со облог од 0,75 евра. Тоа е исплата од 2.177,1 пати!

#2: Кристоф Силвијан - 1.470 евра на Дедвуд

Дедвуд од Нолимит Сити е многу испарлив слот со потпросечен RTP од 94,15%. Сепак, Кристоф Силвијан успеа да ги победи долгите коефициенти во понеделник, 26 јуни, за да забележи победа од 1.470 евра на регулираната нова локација за казино. Во однос на вкупните исплати за викенд, оваа победа е само втора по успехот на Џонатан претходниот ден.

#3: Хуан Диего - 1.000 евра на покер Џокер

Џокер покер е видео покер игра од 2014 година Amusnet Interactive. Оваа покер игра има мала/средна нестабилност со 950x врвна исплата. И за да ги подобрите вашите шанси за победа, Joker Poker има 98,47% RTP. Во текот на викендот, среќниот играч, Хуан Диего, освои 1.000 евра (200x) со облог од 5 евра. Имајте на ум дека тоа е покер на шпил со 52 карти со добивки исплатени според табелата за плаќање.

# 4: Фредерик Жан - 910 евра за Sticky Bandits 3 Most Wanted

Sticky Bandits 3: Most Wanted е третиот дел од оваа серија со најголема заработка од Quickspin. Играта се разликува од претходните две онлајн слотови на многу начини, обезбедувајќи зголемена исплата од 22.400 пати повеќе од влогот. Исто така, нуди профитабилни карактеристики како мега симболи, лепливи дивини и бесплатни вртења. Овие карактеристики и 95,82% RTP му помогнаа на Фредерик Жан да ја преземе исплатата од 910,80 евра со облог во вредност од 0,90 евра.

Овие победи може да изгледаат мали, но тие треба да ве мотивираат да играте и да победите Казино Арлекин. Како што можете да видите, повеќето од победничките облози не ја достигнаа границата од 1 €. И да, победите треба да го разоткријат митот дека онлајн слотови не се исплаќаат често како покер и блек џек.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести