Вести

August 15, 2023

Вратете се во HellSpin секоја недела со промота за бонус за повторно вчитување во среда

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

HellSpin е место за казино со врвна оцена, лансирана во 2022 година. Бидејќи е ново онлајн казино, оваа веб-локација нуди бројни бонуси и промоции за привлекување и задржување на играчите. Пример е бонусот за повторно вчитување во среда кој достигнува 200 евра.

Вратете се во HellSpin секоја недела со промота за бонус за повторно вчитување во среда

Во денешниот преглед на бонус на CasinoRank, ќе го погледнете овој неделен бонус за повторно вчитување и ќе одлучите дали одговара на вашите преференции. Овој водич ќе ги разгледа сите детали за бонусот, вклучувајќи ги квалификациите за играта, барањата за обложување и многу повеќе.

Кој е бонусот за повторно вчитување во среда во HellSpin?

тоа е 50% бонус за повторно вчитување, што значи дека HellSpin ќе ги награди вашите последователни депозити со оваа промоција. Значи, ако депонирате 100 евра, HellSpin ќе ве награди со половина од износот во бонус што не може да се повлече.

На ново онлајн казино ја прави оваа зделка уште послатка со додавање на 100 бесплатни вртења на промоцијата. Играчите можат да го користат бонусот за бесплатни вртења на слотот Voodoo Magic до Прагматична игра. Тоа е многу нестабилна слот машина за 2021 година со пријателски 96,50% RTP (враќање на играчот).

Услови за користење на бонусот за повторно вчитување во среда

Како и секој друг нов бонус за казино, Бонусот за повторно вчитување во среда доаѓа со ситни букви што играчите мора да ги почитуваат. Прво, сите квалификувани депозити мора да бидат во среда од 00:00 до 23:59 UTC. Тоа е неделен бонус, што значи дека можете да го барате само еднаш неделно.

Дополнително, играчите мора да го исполнат условот за обложување од 40 пати за да подигнат готовина од добивките од бесплатното вртење и парите од бонус. На пример, ако добиете 20 евра од бесплатните вртења, мора да обложите 800 евра (20 x 40 евра) за да ги повлечете добивките. CasinoRank смета дека оваа стапка е на прифатлива страна.

Други услови за овој бонус за лојалност вклучуваат:

  • Играчите можат да ги користат бесплатните вртења на слотот Џони Кеш до BGaming ако Voodoo Magic не е достапен.
  • Играчите добиваат 50 бесплатни вртења по депонирањето средства и уште 50 за 24 часа.
  • Квалификуваниот депозит мора да биде во една трансакција.
  • Минималниот квалификуван депозит е 20 евра.

Иако условот за обложување 40x може да изгледа високо, сепак е во рамките на индустрискиот стандард. Сепак, CasinoRank ве советува да го користите овој бонус за да се забавувате и да престанете да бркате победи. Тоа треба да биде примарна цел кога користите бонус за казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Вести