Вести

August 3, 2023

Бетсофт ги поздравува гејмерите во светот на арапските ноќи со желби

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Betsoft Gaming ја испорача својата најнова титула во Wish Granted. Тоа е слот со магична тема, преполн со функции, вклучувајќи го популарниот бонус за задржување и победа, Стакирани мистериозни симболи и Blue Genie Nudging Multiplier Wild. Играчите исто така ќе најдат исплати за мини, мали и големи бонус, давајќи ѝ на играта фантастичен потенцијал за победа.

Бетсофт ги поздравува гејмерите во светот на арапските ноќи со желби

Дејството се случува во Султановата палата, сонливата пустина и раздвижените улици, а наградите доаѓаат од лево кон десно. Wish Granted им дава на играчите до 243 начини да формираат победа на соседните макари.

По вртењето на макари, можете да најдете повеќе скапоцени камења и симболи со висока плата како што се вкрстени мечеви, самострели и ампули, создавајќи магично искуство. Светилката на Џинот е дива, слетува на макари 2-5 за да ги замени сите симболи освен бонус монетите.

Мистичниот симбол на наредени мистерии (Летечкиот тепих) може да се трансформира за да открие изобилство слични симболи, зголемувајќи ги вашите можности за победа. Како и да е, заработката на бонус монети нуди најдобра можност да се соберат магично богатство на најдобрите нови казино сајтови. Слетувањето на најмалку шест од овие монети може да даде множител до 10 пати повеќе од облогот или да ги отклучи исплатите на мини, мали или големи бонуси. Овие монети исто така можат да ја иницираат бонус играта Hold & Win.

Во меѓувреме, играчите на оваа онлајн слот може да собере 3 вртења кога сите монети ќе дојдат на своето место. Вртењата ќе се вратат на 3 ако спинот резултира со повеќе бонус монети. Потоа, ако не ви преостануваат вртења или откако ќе ги пополните ролните со бонус монети, вкупните добивки ќе се слеваат во форма на златни монети, со што ќе заврши бонус играта Hold & Win.

Ќе видите и убава жена вооружена со меч како стои покрај макари. Дали таа ќе ви помогне да го пронајдете синиот Џин за да ги исполните вашите желби во најдобрите нови казина? Додека одговарате на тоа, обрнете големо внимание на ролната 3, бидејќи ова е местото на Genie Nudging Wild Multiplier.

За време на главната игра, Wild Reel може да се движи нагоре и надолу, пополнувајќи ја целата ролна со Џинот. Ова може да ги зголеми вашите добивки со множител од 2x до 10x. Ако нема победа, Џинот ќе остане на ролната и ќе додели дополнителна Бесплатно вртење.

Wish Granted е дефинитивно одличен додаток на брзорастечкиот избор на онлајн слотови на програмерите. Следи други неодамнешни изданија како:

  • Фо Шо: слот на тема храна поставен на кинеските улици
  • Жешка среќа 7: класичен слот на тема овошје.

Коментирајќи го објавувањето, Анастасија Бауер, раководител на управување со сметки Betsoft Gaming, забележа:

„Балансираната игра со возбудлива тема е белег на Betsoft. Wish Granted го носи ова на ново ниво со својот иновативен спој на карактеристики и значителен потенцијал за победа. Очекуваме многу позитивен одговор на овој слот во сите демографски податоци на играчите“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести