Вести

July 18, 2023

Активирајте 10 бесплатни вртења на фармата Piggy Bank во казиното BetStorm

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Кога ги барате најдобрите казино промоции и бонуси, новите онлајн казино сајтови го предводат патот. Овие казина им нудат на играчите возбудливи бонуси за добредојде и програми за лојалност за да обезбедат бесконечна забава на веб-страницата.

Активирајте 10 бесплатни вртења на фармата Piggy Bank во казиното BetStorm

Одличен пример е BetStorm Casino, лансиран во 2021 година од ProgressPlay Limited. Ова казино гарантира дека вашиот викенд е најдобро време за одмор и одмор со промоцијата Saturday Spinner. Значи, оваа кратка статија го отпакува подарокот за овој викенд за да открие што се подготвува за вас!

Што е промоција на саботен спиннер во казиното BetStorm?

Викендот е еден од оние моменти кога повеќето коцкари на врвни нови казино сајтови се расположени за игра. BetStorm казино го знае ова, поканува играчи за бонус за бесплатни вртења секоја сабота со промоцијата Saturday Spinner.

Еве како функционира неделниот бонус; играчите можат да направат депозит од 10 долари или повеќе секоја сабота користејќи го достапни опции за плаќање да се квалификува. Додека правите депозит, проверете дали го внесете ИГРАЈ код. Ако го направите ова, веднаш ќе добиете 10 бесплатни вртења на фармата Piggy Bank.

За разлика од другите бонуси за онлајн казино кој може да биде достапен само 24 часа, овој викенд бонус трае до недела. Казиното BetStorm ве поканува да депонирате помеѓу сабота 00:00 и недела 23:59 GMT. Тоа би требало да биде доволно време за да ја искористите понудата.

Услови и правила на Saturday Spinner

Скоро сите бонуси за казино имаат ситно печатење, а Саботниот спиннер на BetStorm не е исклучок. Најочигледниот услов што играчите често го бараат е условот за обложување, со повисоки барања за обложување што ги ограничуваат шансите за ден на исплата.

Казиното додаде 50x услов за обложување на бонус за бесплатни вртења, кој е на повисоката страна од опсегот. На пример, можете да освоите 100 долари откако ќе играте со вашите бесплатни вртења. За да ги повлечат овие добивки, играчите мора да играат со 5.000 долари.

Бидејќи овој услов за обложување е малку висок, CasinoRank ве советува да го користите бонусот за депозит строго за да се забавувате. Можете да го користите за тестирање a нов автомат и дознајте како се исплаќа.

Подолу се дадени дополнителни барања за бонус:

  • Бонусите и добивките истекуваат во рок од два дена.
  • Максималниот износ на конверзија е 20 долари.
  • Овој неделен бонус е достапен само еднаш неделно.
  • Поставувањето барање за повлекување ќе ги поништи сите активни/нерешени бонуси на вашата сметка.

Искрено, овој бонус ги нема најдобрите услови. Сепак, бесплатните опции се секогаш добредојден додаток на вашата игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести