Вести

Револуционизирање на игрите со VIP X серијата на Novomatic
2024-02-14

Револуционизирање на игрите со VIP X серијата на Novomatic

Во оваа статија ќе ги истражиме најновите производи понудени од Novomatic, водечки гигант за игри. Томас Шмалцер, потпретседател за глобална продажба и управување со производи во Новоматик, ќе обезбеди увид во иновативниот софтвер и хардвер на компанијата.

Оптимизирање на локализацијата на содржината и трендовите на игри за нови пазари
2024-02-14

Оптимизирање на локализацијата на содржината и трендовите на игри за нови пазари

Во денешниот глобализиран свет, бизнисите постојано се обидуваат да го прошират својот дофат и да влезат во нови пазари. Еден клучен аспект на ова проширување е да се осигура дека содржината е точно локализирана за целната публика. Габриеле де Лоренци, експерт за меѓународен маркетинг, го нагласува значењето на оваа практика.

Награди Casinomeister 2023: Прославување на извонредноста во индустријата за игри
2024-02-12

Награди Casinomeister 2023: Прославување на извонредноста во индустријата за игри

Претходно оваа недела беа претставени многу очекуваните награди Casinomeister за 2023 година. Овие награди ги препознаваат и слават извонредните достигнувања и придонеси на различни онлајн казина и казино групи во iGaming индустријата.

Топ нови онлајн слотови: Ааруполис, Гномови и џинови, Полноќна жед, Тупаница на уништување
2024-02-12

Топ нови онлајн слотови: Ааруполис, Гномови и џинови, Полноќна жед, Тупаница на уништување

Ги барате најдобрите нови онлајн слотови на неделата? Имаме уште еден возбудлив преглед на врвни игри за 9 февруари бидејќи ги претставуваме најновите изданија од Hacksaw Gaming, Tom Horn Gaming и многу повеќе.

Најдобрите нови казино игри што треба да ги испробате овој Божиќ
2023-12-11

Најдобрите нови казино игри што треба да ги испробате овој Божиќ

Како што се наближува празничната сезона, носејќи со себе наплив од снегулки и радосно ѕвонење од ѕвона, светот на онлајн казиното не заостанува многу во прифаќањето на ова празнично веселба. Овој Божиќ, дигиталната коцкарска сфера е украсена со тематски раскош, воведувајќи низа нови игри кои го опфаќаат духот на сезоната. Од живописните визуелни слики на санките на Дедо Мраз до веселите мелодии на божиќните песни, онлајн казината ги трансформираат своите платформи во зимски земји на чудата. Оваа година, трендот на онлајн казино игри на тема Божиќ достигна нови височини, нудејќи им на играчите весела комбинација на забава и шанса за празнични среќа.

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Wizard Games, подружница на NeoGames SA, го објави Treasures of the Count. Treasures of the Count ги поканува играчите да се придружат на веселбата, каде што меѓу гостите ќе бидат вампири и други магични суштества. Во продавницата има вистинско, разладувачко уживање за Ноќта на вештерките, што може да биде пријатно.

Интересни факти за новите варијации на онлајн покер
2023-10-26

Интересни факти за новите варијации на онлајн покер

Светот на онлајн покерот континуирано се развива, воведувајќи нови возбудливи варијации кои додаваат свеж пресврт на класичната игра. Од иновативни правила до динамични стилови на играње, овие нови варијации го преобликуваат пејзажот на онлајн покер, нудејќи им на играчите уникатни предизвици и возбуда. Во овој блог пост, истражуваме во некои од најинтересните нови варијации на покер, како што се кратки дек холдеми, брзински покер и покер за напојување. Секој носи свој посебен вкус на масата, привлекувајќи ги играчите со нови стратегии и побрза игра.

Завртете се и опуштете се секој петок во Locowin со бесплатни вртења со обложување
2023-10-24

Завртете се и опуштете се секој петок во Locowin со бесплатни вртења со обложување

Секој играч на казино секогаш бара да го започне викендот на најдобар можен начин, а Локовин го знае тоа. Во ова казино, вие сте поканети да направите депозит и да побарате промоција за бесплатни вртења во петок. Но, пред да се упатите во ова казино за да ја побарате понудата за бесплатни вртења, прочитајте го овој бонус преглед за да знаете во што се впуштате.

Што е карактеристично за новите казина во 2024
2023-10-24

Што е карактеристично за новите казина во 2024

Во 2024 , индустријата на онлајн казино продолжува да се развива, прилагодувајќи се на новите технолошки достигнувања и преференциите на играчите. Оваа година, новите казина се одликуваат со уникатни карактеристики кои ги издвојуваат во светот на дигиталното коцкање. Од користење на најновата технологија за подобрување на корисничките искуства до диверзификација на нивните библиотеки за игри, овие модерни платформи го редефинираат што значи да се коцкаш онлајн. Овој блог пост ќе ги истражи дефинирачките карактеристики на новите казина во 2024

Партнер на BGaming и Izzi Казино ќе објави искуство со уметнички слот
2023-10-19

Партнер на BGaming и Izzi Казино ќе објави искуство со уметнички слот

BGaming, познат снабдувач на казино игри, и IZZI Casino, водечки казино бренд, соработуваа за да создадат уникатен и модерен пресврт на реномираните уметнички дела со лансирањето на Izzi Art. Оваа игра содржи портрет на социјалните мрежи на девојка со бисерна обетка која прави селфи додека Венера добива ботокс и филери за усни.

Bizzo Casino го прави понеделникот ваш омилен ден со понуда од 100 бесплатни вртења
2023-10-17

Bizzo Casino го прави понеделникот ваш омилен ден со понуда од 100 бесплатни вртења

Лансиран во 2021 година, Bizzo е најдобро оценето казино со лиценци во Канада и Курасао. Ќе играте илјадници игри од над 100 развивачи на софтвер во ова казино. Bizzo нуди и неколку бонуси и промоции, вклучувајќи ја и понудата за бесплатни вртења во понеделник, каде играчите можат да освојат до 100 бесплатни вртења. Затоа, продолжете да читате за да го откриете овој бонус и како да го побарате.

Анџела Гудвин е назначена за лидерска улога на научни игри
2023-10-16

Анџела Гудвин е назначена за лидерска улога на научни игри

Scientific Games го објави назначувањето на Ангела Гудвин да ги надгледува операциите на високо ценетата програма за управување со инстант игри на компанијата. Гудвин стана член на Scientific Games во 2007 година, каде што моментално ја извршува позицијата на потпретседател на SGEP Operations.

Мајкл Перски го освои својот втор светски прстен на колото за покер
2023-10-15

Мајкл Перски го освои својот втор светски прстен на колото за покер

Мајкл Перски од Северна Калифорнија неодамна победи на терен од 594 професионални покер играчи за да го заземе својот втор прстен на главниот настан на WSOP Circuit и да заработи 170.780 долари. Неговата последна победа доаѓа само 49 дена по неговата прва победа на WSOP Circuit Main Event. Разговарајте за победите еден до друг!

Студијата открива дека интернет коцкарите во САД се преплавени од промотивни материјали
2023-10-13

Студијата открива дека интернет коцкарите во САД се преплавени од промотивни материјали

Коцкањето преку Интернет станува се повеќе распространето во Соединетите Држави откако Врховниот суд го поништи PASPA (Законот за заштита на професионални и аматерски спортови) во 2020 година. Ова е поддржано од неодамнешните истражувачки истражувања, кои покажуваат дека повеќето онлајн коцкари стануваат сè повеќе преоптоварени со постојаните промотивни материјали од iGaming даватели на услуги.

Push Gaming ги носи играчите на риболовна експедиција во Fish 'N' Nudge
2023-10-12

Push Gaming ги носи играчите на риболовна експедиција во Fish 'N' Nudge

Push Gaming, снабдувач на ангажирани онлајн слотови, го објави својот најнов наслов на слот, Fish 'N' Nudge. Според развивачот на софтвер, оваа игра ја испорачува популарната тема за риболов со неколку модерни карактеристики за да им даде на играчите наградно искуство.

Дали новите онлајн казина нудат подобри услуги?
2023-10-11

Дали новите онлајн казина нудат подобри услуги?

Има многу полиња за штиклирање при изборот на онлајн казино. Играчите мора да бидат заинтересирани за детали од законитоста и угледот до поддршката за клиентите и банкарските услуги. Но, што се случува ако сите опции ги штиклираат овие полиња? Се разбира, ова може да направи директен избор донекаде збунувачки.

Prev1 / 10Next