Топ 3 нови игри од Evolution Gaming Software Provider

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker

Откријте го најновото и најдоброто од Evolution Gaming, патоказот на онлајн игрите. Во оваа статија, ги откриваме „Топ 3 нови игри од Evolution Gaming“. Овие игри ветуваат извонредни искуства, иновативни карактеристики и бескрајна забава. Без разлика дали сте искусен гејмер или штотуку почнувате, овие наслови ќе ве воодушеват. Придружете ни се додека нурнуваме во иднината на онлајн игрите, благодарение на Evolution Gaming, каде што забавата нема граници.

Топ 3 нови игри од Evolution Gaming Software Provider

Evolution Gaming - Нов провајдер на казино софтвер

Evolution Gaming е истакнато име во светот на онлајн игрите. Со посветеност на иновациите и искуство во обезбедување на врвни игри искуства, Evolution Gaming поставува нови стандарди за индустријата. Нивниот свеж пристап кон казино игрите во живо и виртуелната забава ги воодушеви играчите ширум светот, нудејќи поглед во иднината на онлајн игрите. Затоа, ајде да истражиме некои од новите казино игри од овој нов провајдер на казино софтвер.

1. Фанки време

Фанки Тајм е шоу за игри во живо што предизвикува бранови како највозбудлива забава од "Лудо времеТоа е уникатна екстраваганција со дигитален DigiWheel натоварен со динамични мултипликатори и жлебна диско атмосфера.

DigiWheel и главната игра

Дејството се врти околу DigiWheel, кој генерира случајни множители во секој круг од играта и ги доделува на случајни сегменти. Вашата цел во главната игра е да предвидите каде тркалото ќе застане по центрифугата. Можете да ставате облози на различни сегменти за да ги зголемите вашите шанси за победа.

Фанки време бонус игри

„Funky Time“ нуди четири возбудливи бонус игри:

  • Бар бонус игра: Поставен во диско бар, избирате една од трите чаши со случајни множители. Слот машина открива дополнителен множител, а мултипликаторите на тркалата се применуваат за сите очила, што им користи на сите играчи.
  • Бонус игра Stayin' Alive: Оваа игра располага со машина за цртање топки со мултипликаторна скала од 20 нивоа. Изберете боја на тимот, напредувајте врз основа на нацртаните бои на топката и внимавајте на СТОП топките. Добивките зависат од нивото на вашата скала кога ќе снемате животи, со применети почетни множители на тркалата.
  • Диско и ВИП диско бонус игри: Подгответе се да танцувате со г-дин Фанки! Диско играта се случува на подиумот за танцување од 37 квадрати, додека ВИП Диско се развива на поголем подиум од 63 квадрати. Мистер Фанки собира редовни и подни множители додека танцува, кои се додаваат на вкупните добивки. Мултипликаторите на тркалата уште повеќе ја зголемуваат вашата заработка.

Шанса за победа во главната игра за фанки време

Уште пред да влезете во бонус игрите, имате шанса да победите во главната игра. Тркалото се состои од 24 сегменти на букви, од кои секој нуди стандардна исплата од 25:1. Тоа е шанса да се победи само со играње на главната игра.

Поедноставени опции за обложување:

За да ги олесните работите, можете да изберете две поедноставени опции за обложување:

  • Обложувајте се на 12 букви: Ставете облог на сите 12 букви одеднаш, правејќи 12 облози во еден потег.
  • Обложувајте се на 4 бонуси: Обложувајте се на сите 4 букви што одговараат на бонус игрите со едно движење, поедноставувајќи ја вашата стратегија за обложување.

Во „Funky Time“ ви претстои фантастично искуство со прикажување на игри во живо со можност да победите преку облозите за главната игра и возбудливите бонус игри кои гарантираат мултипликатори и многу забава.

2. Дополнителни чили епски вртења

Во возбудливиот свет на Extra Chilli Epic Spins™, играчите добиваат шанса да ја спојат возбудата од шоуто на игри во живо со огнената акција на слот игра со шест ролни. Ова уникатно гејмерско искуство е за да се упатите кон живиот мексикански пазар во потрага по најжешкото чили и, се разбира, одлично да се забавувате. Во оваа заедничка авантура за онлајн игри, сите играчи учествуваат во истиот круг на игра, добивајќи по пет вртења.

Преглед и цел на екстра чили епски вртења

Extra Chilli Epic Spins ја зема саканата Мегавејс слот и го носи во студиото за прикажување игри во живо. За да ги направи работите уште позабавни, играта воведува посебни карактеристики како што се Piñatas и Gamble Wheels, додавајќи го исчекувањето и забавата.
Примарната цел во Extra Chilli Epic Spins е да се соберат најмалку три симболи кои се совпаѓаат на ролните и, на крајот, да се формира зборот „HOT“ за некои дополнителни придобивки.

Екстра чили фази на игра

Истражете ги фазите на игра присутни во Extra Chilli Epic Spins:

Основна игра и бесплатни вртења

Во оваа фаза, играчите наидуваат на автомат со шест вертикални макари и дополнителна хоризонтална на дното. Оваа хоризонтална ролна може да содржи симболи „WILD“ кои можат да го заменат кој било друг симбол, зголемувајќи ги шансите за слетување добитни комбинации.
За време на секое вртење, играчите имаат можност да акумулираат множители и букви за да пишуваат „ЖЕШКО“. Откако успешно ќе ја формирате комбинацијата „ЖЕШКА“, можете да освоите до 16 Бесплатни вртења. Постигнувањето на победа е едноставно како собирање на најмалку три симболи кои се совпаѓаат од лево кон десно или добивање на најмалку два виолетови симболи чили, кои се најплатените, на последователни ролни, без оглед на нивната позиција.

Вртења на основната игра

Во секое вртење, и примарната и секундарната ролна се вртат, запирајќи за да се открие исходот. Во средината на вртењето, може да се појави гајба, која содржи случаен множител (која се движи од 1x до 5x) или една од буквите „H“, „O“ или „T“ потребни за спелување „HOT“

Бесплатни вртења

Соберете ги буквите „H“, „O“ и „T“ на макарите и ќе влезете во возбудливата фаза на 8 бесплатни вртења. За време на бесплатните вртења, сè уште можете да откриете дополнителни множители или дури да активирате уште 8 бесплатни вртења. Сите множители акумулирани за време на Основната игра се пренесуваат во оваа фаза, зголемувајќи ги вашите шанси за победа.

Фаза на коцкање тркала

Оваа фаза вклучува две посебни тркала, при што секое прикажува различни групи на бои. Играчите мора да изберат помеѓу црвено и виолетово на првото тркало за коцкање. Ако тркалото застане на избраниот сегмент во боја, ќе добиете две дополнителни бесплатни вртења. После ова, се појавува второ коцкање тркало со четири опции за бои (црвена, виолетова, зелена или сина), нудејќи уште една шанса за две дополнителни бесплатни вртења. Мултипликаторите од фазите на основната игра и бесплатните вртења се пренесуваат на овие бесплатни вртења со тркала за коцкање.

Пињата

И во вртењата на основната игра и во последователната фаза на бесплатни вртења, може да се појави Piñata. Оваа празнична карактеристика гарантира случајни множители до 20x или дури и го открива целиот збор „ЖЕШКА“, веднаш активирајќи ја фазата на бесплатни вртења. Домаќинот на играта се вклучува овде со кршење на Piñata за да ја открие вашата награда. Сите множители од Piñata се акумулираат и се применуваат на тековното вртење, како и на идните, зголемувајќи ја возбудата на Extra Chilli Epic Spins.

3. Златен свод рулет

Gold Vault Roulette е луксузна игра, која ветува возбудливо гејмерско искуство со можност за чести мултиплицирани награди. Ги комбинира класичен европски рулет со возбудлив елемент Генератор на случаен број (RNG), додавајќи дополнителен слој на возбуда во вашата игра.

Како функционира златниот свод рулет?

Во Gold Vault Roulette, вашата цел е да го предвидите бројот на кој ќе слета топката со ставање на еден или повеќе облози кои го покриваат тој одреден број. Секое вртење ќе открие меѓу пет и дваесет златни прачки, а секоја златна шипка делува како множител 50x. Овие множители автоматски се ставаат на случајно место за обложување, нудејќи ви можност да добиете повеќекратни исплати. За да добиете повеќекратна исплата, ќе треба да се обложите директно на множител на златна шипка.
Кога топката ќе застане во еден од нумерираните џебови на тркалото, ќе победите ако сте ставиле чип на тој победнички број. Вашата исплата потоа се множи според бројот на множители на златни шипки поврзани со добитниот број.

Зголемување на мултипликаторите со златни прачки

Рулетот со златна шипка ја носи возбудата на следното ниво со тоа што ви дозволува да поставите до три златни шипки на едно место за обложување, потенцијално зголемувајќи ја вредноста на мултипликаторот до импресивни 150 пати по облог. И ако сакате уште позначајни награди, можете да се стремите да ја откриете неостварливата Супер златна лента, која вреди извонредни 500x! Имајте на ум дека само една Супер златна шипка може да се открие по круг од игра.

Влезете во златна авантура

Подгответе се да се впуштите во возбудлива авантура во потера по оние вредни златни прачки. Gold Vault Roulette нуди исклучително искуство со игри со потенцијал за значителни награди. Значи, ако барате возбуда и повеќекратни исплати, вртете се и уживајте во потера по Златните шипки во оваа волшебна игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се четирите бонус игри во Фанки Тајм?

Четирите бонус игри во Funky Time се Coin Flip, Pachinko, Cash Hunt и Funky Time.

Како да ја играм бонус играта на Фанки Тајм?

За да ја играте бонус играта Funky Time, едноставно обложувајте се на еден од четирите множители (2x, 5x, 7x или 10x). Ако тркалото слета на избраниот мултипликатор, вашите добивки ќе се помножат со таа сума.

Која е функцијата Epic Spins во Extra Chilli Epic Spins™?

Функцијата Epic Spins во Extra Chilli Epic Spins™ им дава на играчите шанса да освојат до 20 бесплатни вртења на слот-играта Extra Chilli. За да се активира функцијата Epic Spins, тркалото мора да слета на слотот Epic Spins.

Која е одликата за пад на функциите во Extra Chilli Epic Spins?

Функцијата за намалување на функциите во Extra Chilli Epic Spins™ им овозможува на играчите да ја купат функцијата Epic Spins за моментална исплата. За да ја купат одликата за пад на функциите, играчите мора да кликнат на копчето за пад на функции на екранот на играта.

Што е RTP на Extra Chilli Epic Spins?

RTP на Extra Chilli Epic Spins™ е 96,2%.

Која е карактеристиката Golden Vault во рулетот Golden Vault?

Функцијата Golden Vault во Golden Vault Roulette се активира кога топката ќе слета на слотот Golden Vault на тркалото на рулетот. Откако ќе се активира функцијата Golden Vault, играчите имаат шанса да освојат множител до 500x на нивниот следен облог.

Што е RTP на рулет златен свод?

RTP на Gold Vault Roulette е 97,3%.

Дали е достапен Gold Vault Roulette на мобилни уреди?

Да, Gold Vault Roulette е достапен на мобилни уреди. Играчите можат да ја играат играта на нивните паметни телефони или таблети користејќи го нивниот веб-прелистувач.