Слотови

April 6, 2022

Armadillo Studios го дебитира својот прв слот: 15 Armadillos

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Студиото Армадило е основано во 2021 година во Мајами, Флорида. Сепак, овој креатор ги освои насловите кога го објави официјалното лансирање на 15 Армадило во САД. Иако студиото Armadillo се нови во iGaming сцената, нивното последно издание докажува дека го имаат она што е потребно за да се биде лидер во морето на онлајн слотови. Оваа игра ја зацврсти својата позиција меѓу најдобрите наслови на онлајн слотови во светот поради извонредниот амбиент и животните налик на живот.

Armadillo Studios го дебитира својот прв слот: 15 Armadillos

Од самиот почеток, програмерите направија намерни напори да се осигураат дека секое вртење нуди ново искуство. Овој 5x3 видео слот сега е „новото дете на блок“ и сака да ги спои неговите аспекти на висока нестабилност со природната убавина на Еверглејдс.

15 Armadillos има вредност за враќање на играчот (RTP) од 94,7%, што е дарежливо за неговите стандарди. Покрај тоа, овој наслов со слотови со пет ролни, три реда и 253 начини спојува разновидни збирки симболи кои им нудат на играчите маѓепсани можности.

Како што стои, Spearhead Studios има ексклузивно право на дистрибуција на играта. И тие направија одлична работа во тоа што го работат, имајќи предвид дека играта е веќе сертифицирана на шест меѓународни пазари.

Детали за играта

15 Armadillos вклучува различни карактеристики како што се пет избори за бесплатни центрифуги, збирки на симболи, вртења и врска Armadillo. Така, на играчите им се нудат разновидни комбинации на робусни функции што водат до непознати искуства на секоја сесија.

Нормалната игра покажува дека играчите користат збирки симболи и профитабилни бонуси. Почнувајќи со дивите преспинови, секој играч што ќе пристигне една или повеќе дивини добива преспин откако ќе се платат сите победи. Дополнително, ако барем една дивина се спушти на ролните за време на вртењето, играчот добива уште една реакција. И ако има најмалку три диви на ролните по завршувањето на вртењата, се активира бонус функцијата на играта.

15 Armadillos им нуди на играчите шанса да победуваат повеќе пати, благодарение на дивите преспинови, можноста да се надоврзат на животинската сила по последователни победи и можноста за активирање на Armadillo Link (џекпот од 10.000 пати на играта). Други извонредни карактеристики ги вклучуваат бесплатните вртења на американскиот орел и видрата.

Коментар од извршниот директор

Дејвид Стовелд, извршен директор на студиото Армадило, сакаше да го пофали нивниот успех во пионерството на еден од многуте титули на слотови. Исто така, извршниот директор го подвлече значењето на поставката Еверглејдс, што дополнително го постави тонот за иновативниот пристап на студиото каде што се користат природни карактеристики за да им се даде на играчите на слотови пулсирачко и наградувачко искуство.

Понатамошна важност беше посветеноста на Армадило Студио да понуди повеќе наслови од ваков вид. Јануари беше година за остварување на соништата за компанијата, но тој го означува само првиот од многуте добри месеци што следуваат, а нивната последователна титула Кралица на Египет се очекува да биде на насловните страници во наредните месеци.

Посветеноста на тимот да понуди импресивни слотови титули останува на курсот. Неодамнешното партнерство со Аманда Нунес може да види како студиото ја документира плодната кариера на овој бразилски мешан боречки уметник во игра со слотови. Веродостојни извештаи велат дека оваа игра би можела да биде објавена подоцна во 2022 година.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести