Слотови

February 22, 2023

Слот Wild Wild Riches од Pragmatic Play Gets Megaways Engine

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Лансиран во септември 2020 година, Wild Wild Riches веќе е хит меѓу играчите на онлајн казино. Но, се чини дека Pragmatic Play не е задоволна по одлуката да ја направи уште помоќна со вклучувањето на моторот Megaways од Big Time Gaming. 

Слот Wild Wild Riches од Pragmatic Play Gets Megaways Engine

Првиот дел од играта се играше во формат 3-3-4-4-4 со 576 победнички начини. Pragmatic Play има намера да го направи овој омилен наслов на фановите уште подобар со воведување на илјадници начини на победа, благодарение на моторот Megaways. 

Како што се очекуваше, дејството се случува на шест динамични ролни. На секоја ролна, играчите на најдобрите нови онлајн казина може да најде 2-7 симболи, па оттука и илјадниците начини на победа. 

Зборувајќи за симболи, Прагматична игра не воведува огромни промени, одлучувајќи да ги задржи иконите од првичното лансирање. Меѓу достапните симболи вклучуваат детелини, печурки, цевки, кралски кралски картички и многу повеќе.

Во меѓувреме, дивиот симбол на играта може да се појави на првите две ролни за да им помогне на играчите да формираат поголеми победи и да собираат инстант парични награди. Но, за да се добие награда, дивиот симбол мора да биде присутен на првите две ролни со симболи за пари кои се прикажуваат на ролна три или на која било друга соседна ролна. Овие парични симболи можат да дојдат со џекпот награда до 250x.

Тоа не е се што нуди овој автомат. Ако симболот на бонус растера на третата ролна, ќе се активираат бесплатните вртења. Потоа, гејмерите можат да го соберат бројот на понудени бесплатни вртења или да преземат коцка за да добијат повеќе. Забележете дека дивините и симболите за пари се поверојатно да се појават за време на бонусните кругови, зголемувајќи ги шансите за победа.

Лансирањето на новата слот игра доаѓа брзо по успешното објавување на Fire Archer и Peak Power Club Tropicana. Прагматичното играње моментално може да се пофали со преку 300 слотови, од кои некои имаат освоено бројни награди.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Вести