Како да освоите големо во покер

Покер

2021-04-09

Eddy Cheung

покер е еден од најпопуларните онлајн казино игри што треба да ги испробате. Различни онлајн казина нудат различни варијации на покер, од покер со три карти до покер со четири карти. Играчите можат да заработат големи добивки во покер, особено во прогресивни џекпот.

Како да освоите големо во покер

Еден г-дин Френк, обложувач на Атлантик, неодамна освои џекпот од 1,1 милиони долари играјќи покер со четири карти. Оваа статија ќе открие како некој може да направи големи победи во покер.

Како да освоите прогресивен џекпот

Ретко е да се најдат покер игри со четири карти кои нудат џекпот со седум цифри. Шестцифрените џекпот се почести. За да ги освојат овие големи награди, играчите треба да размислат за играње на големи прогресивни мрежи за џекпот. Прогресивните џекпот се единствениот начин за голема победа кога играте онлајн.

Секогаш кога џекпот за игра на маса ќе се приближи до границата од 1 милион долари, секогаш ќе бидат вклучени повеќе играчи. Бидејќи е прогресивен, џекпотот ќе продолжи да расте бидејќи повеќе играчи се натпреваруваат да го постигнат.

Човек брзо може да наиде на онлајн казино со џекпот за покер игра што се приближува до границата од 1 милион долари. Постојат две причини зошто играчите треба да играат џекпот во овој момент:

 • Со илјадници коцкари кои брзаат да го играат, некој на крајот ќе го постигне џекпотот
 • Играчите добиваат позитивна очекувана вредност од нивните влогови кога играат џекпот над 1 милион долари. Секој онлајн казино џекпот ќе почне да нуди позитивна очекувана вредност откако ќе се изедначи

Во овој момент, играчот остварува теоретски профит од неговите/нејзините влогови. За да се реализираат имагинарните профити, играчот мора да го освои џекпотот. Алтернативно, играчите можат да играат за да добијат помали прогресивни награди.

Може ли некој да освои џекпот со играње покер?

Се прашувате дали е можно да се победи во покер? Па, краткиот одговор е да. Може да се учествува во прогресивни џекпот играјќи различни наслови, од слотови на покер и рулет. Повеќето програмери не сакаат да понудат огромни покер џекпот. Сепак, неколку онлајн казина ја нудат оваа игра на маса.

Шансите да најдете профитабилен џекпот за покер со четири карти се малку загрозени. И покрај тоа што се ретки, секогаш може да се најде профитабилен покер џекпот на реномирана локација за игри.

Основи на покер со четири карти

Покер играта со четири карти е варијација на покер со три карти. Разликите помеѓу овие две казино игри на маса се:

 • Еден бара три карти, додека другиот бара четири карти по рака
 • Во покерот со три карти, на дилерот не му е потребна квалификациска рака. Наместо тоа, ќе им треба кралица
 • Дилерот добива дополнителна картичка во покер со четири карти
 • Играчите можат да го подигнат 3x својот анте во покер со четири карти наместо стандардниот 1x

Целта на покерот со четири карти е да има посилна рака од дилерот. На крупието му се нуди дополнителна картичка за да се спротивстави на исплата на бонус. Подолу е рангирањето на рацете, од најниско до највисоко:

 • Висока карта
 • Пар
 • Два парови
 • Директно
 • Исплакнете
 • Три од еден вид
 • Стрејт Флеш
 • Четири од еден вид

Двата примарни облози се асови и ante up. За учество, играчите треба да направат барем еден од облозите. Исто така е можно да се постават и двете. Со овие облози, има поголеми шанси да се постигне џекпот.

По ставањето на облогот, секој играч добива пет карти. Крупието добива шест карти. Целта е да се направи најдобрата и најсилната рака со четири карти. Сепак, крупието игра во предност бидејќи има дополнителна карта што ја немаат другите играчи.

Најнови вести

Топ 3 добредојдени понуди за прв депозит во нови казина за корисници на виза картички
2023-09-06

Топ 3 добредојдени понуди за прв депозит во нови казина за корисници на виза картички

Вести