Список на 10 безбедни нови WebMoney онлајн казина

WebMoney е еден од водечките глобални методи за порамнување онлајн плаќање. Обезбедувачот на онлајн плаќања може да се пофали со робустен систем кој им овозможува на корисниците да вршат онлајн плаќања и безбедно да испраќаат и примаат средства по конкурентни цени.

Во светот на коцкањето, банкарските партнери на казино се важни. Најдобрите нови онлајн казина за приклучување мора да имаат сигурни начини на плаќање преку Интернет. Ваквите даватели на плаќања секогаш гарантираат безбедно и сигурно банкарство. Тие исто така го олеснуваат непреченото банкарство и брзите трансакции, така што коцкарите можат да влезат во играта без проблеми. Стапките на трансакцијата исто така треба да бидат пријателски. Едно такво решение за онлајн плаќање е WebMoney.

Список на 10 безбедни нови WebMoney онлајн казина
Депонирајте со WebMoneyШто е WebMoney?
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Депонирајте со WebMoney

WebMoney е најпосакувано решение за плаќање преку Интернет за многу оператори на онлајн казино. Услугата им овозможува на играчите брзо да ги вчитаат своите казино сметки на WebMoney. Уште повеќе, WebMoney е достапен во десетици земји.

Најголемата предност на WebMoney е фактот што тој е начин на онлајн плаќање ориентиран кон коцкање. За разлика од многу даватели на плаќања кои ги избегнуваат активностите на коцкање, WebMoney е отворен и за нови казина преку Интернет, како и за воспоставените коцкарски потфати.

Друга одлична карактеристика на овој е-паричник се брзите трансакции. За разлика од повеќето електронски паричници таму за кои се потребни години за да се обработат трансакциите, депозитите на WebMoney се одразуваат на сметките на играчите за само неколку минути. Меѓутоа, во некои изолирани случаи, може да потрае неколку часа. Последно, WebMoney е достапен давател на онлајн плаќања со многу ниски провизии за трансакции. Интересно е тоа што нема месечни надоместоци или надоместоци за одржување на сметката.

WebMoney е навистина фантастичен метод за депонирање пари во казина.

Како функционира услугата WebMoney?

Играчите кои имаат право да користат WebMoney мора прво да имаат сметка на одреденото WebMoney казино. Потребна е и сметка на WebMoney и ID број на WebMoney.

Следно, одете до делот за благајна или банкарство на веб-страницата на казиното и изберете ја опцијата „ДЕПОЗИТ“ за да вчитате сметка. Потоа, изберете WebMoney како претпочитан метод. После тоа, остатокот од процесот е прилично јасен.

Што е WebMoney?

Сопственост и управуван од WM Transfer Ltd., WebMoney е меѓу популарните методи на депонирање казина искористат за играчите.

Системот за порамнување преку Интернет е основан во 1998 година во Русија. Интересно е што започна како меѓународна услуга за трансфер на пари со американскиот долар како примарен фокус. Тоа е затоа што за време на руската финансиска криза во 1998 година (криза на рубљата), имаше голема побарувачка за американски долар во земјата која се бореше со економска криза.

WebMoney ја прошири својата покриеност во 2015 година со стекнување на лиценца за Финансиско однесување (FCA), што му овозможи да нуди услуги за електронски пари во Европската економска област.

WebMoney е познато име во индустријата за онлајн плаќања и може да се пофали со преку 41 милион корисници, 300.000 неделни корисници и 100.000 трговци од почетокот на 2020 година. коцкарите можат да веруваат.

Сега е спас за коцкарската индустрија што на играчите не им треба банкарска сметка за да ја користат услугата. Сепак, играчите можат да го сокријат својот идентитет бидејќи трансакциите имаат одредено ниво на анонимност.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)