Список на 10 безбедни нови Payz онлајн казина

Payz е услуга за плаќање со е-паричник базирана во Европа која им овозможува на корисниците да вршат трансакции со релативно лесно. Покрај основните функции на е-паричник, складирање и пренос на средства, тој исто така им дава на корисниците можност да ги повлечат своите средства користејќи ја нивната припејд дебитна картичка позната како ecoCard. Клиентите можат да го користат за префрлање средства на нивните контакти, повлекување и плаќање на трговци како нови онлајн казина.

Што се однесува до употребата на Payz во новите онлајн казина, тој е еден од ретките начини на плаќање преку Интернет што се удвојува како опција за депозит и повлекување.

Список на 10 безбедни нови Payz онлајн казина
За PayzДепозит со Payz
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker

За Payz

Основана во ОК во 2000 година, Payz или Payz работи веќе две децении, опслужувајќи милиони клиенти на глобално ниво. Името на брендот Payz е во сопственост и управувано од Psi Pay Limited, лиценцирана од Управата за финансиско однесување за да обезбеди услуги за електронско плаќање.

Дведеценискиот престој на Payz во индустријата за онлајн плаќања го прави вистински пионер во пејзажот на дигиталните паричник. Овој е-паричник првично беше лансиран под името ecoCard, фокусирајќи се на обработка на онлајн плаќање со користење на екокарта за максимална безбедност и доверливост. Откако додаде голем број функции и финансиски производи, тој се ребрендираше во Payz како што е познат денес. Финансиските услуги што ги нуди Payz денес вклучуваат:

  • Картичка
  • Сметка
  • Деловна сметка на Payz
  • Виртуелна картичка
  • Трговска сметка на Payz

Денес, Payz се издвојува како еден од водечките даватели на услуги за е-паричници во светот. Се гордее со тоа што нуди „инстант, безбедни и удобни финансиски услуги низ целиот свет“. Всушност, Payz ужива огромен број следбеници во индустријата за онлајн игри.

Исто така, вреди да се напомене дека овој начин на плаќање е особено популарен во нови казина онлајн кои официјално го прифаќаат Payz како начин на плаќање за коцкање. Овој начин на плаќање преку онлајн казино е особено популарен во Канада, Австралија и Германија, кои го имаат како официјален начин на плаќање.

Депозит со Payz

Депонирање во ново онлајн казино што прифаќа Payz треба да биде беспрекорен потфат. Пред да направат депозит, новите корисници треба да започнат со тоа што ќе се упатат на официјалната веб-страница на Payz и ќе се регистрираат за сметка. Овој процес може да биде успешен само со поднесување на потребните лични и финансиски детали, заедно со прифаќање на условите и условите.

По успешната сертификација, корисниците треба да се упатат во ново казино Payz по свој избор. Корисникот треба само да ги избере опциите за Payz во казиното и потоа да ја внесе сумата за депонирање. Потоа, тие ќе бидат пренасочени на веб-страницата Payz за да го потврдат плаќањето користејќи ги нивните ингеренции (знајте ги информациите за вашиот клиент (KYC)).

Временска рамка и ограничувања за депозит

Времето потребно за да се одрази депозитот на сметката на Payz обично зависи од тоа како корисникот ги депонира своите средства. Вообичаено, депозитите со помош на кредитни и дебитни картички треба да бидат моментални. Оние направени со жичен трансфер може да потраат релативно подолго, да речеме до пет дена.

Кога префрлате средства во нови онлајн казина, депозитите треба да бидат моментални. Сепак, вреди да се напомене дека ова времетраење обично е поврзано со внатрешните политики на казиното. Но, генерално, повеќето казина ќе ги имаат средствата на располагање веднаш штом ќе бидат депонирани.

Вообичаено, не се поставени ограничувања за играчите што прават депозити користејќи Payz. Казиното е она што поставува максимални ограничувања за депозити во повеќето случаи, но Payz не го прави тоа. Сè што е потребно од страната на трговецот се проверки на KYC за да се потврди трансакцијата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)