Список на 10 безбедни нови Payeer онлајн казина

Новата онлајн функција за казина Payeer како еден од системите што играчите можат да ги користат за трансфер на средства. Имено, тие можат да го користат за размена, испраќање или прифаќање фиат-пари или криптовалути како Биткоин, Ethereum, Litecoin и многу повеќе.

Она што го прави одличен систем за новите играчи на онлајн казино е тоа што може да обезбеди услуги за сите нивни потреби. Ако претпочитаат да користат повеќе валути кога играат онлајн казино игри, овој платен систем е практична опција. Има и мобилна верзија која играчите можат да ја преземат на паметните телефони со iOS и Android. Со системот на мобилни уреди, тие можат да ги искористат предностите на инстант процесите.

Депозит кај PayeerШто е Payeer?
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Депозит кај Payeer

Payeer поддржува три валути: USD, EUR и RUB. Исто така, нуди повеќе опции за депозит на нови казина онлајн играчи кои сакаат да депонираат фиат пари. Опциите вклучуваат големи дебитни и кредитни картички, Advcash, QIWI и Perfect Money. Како резултат на тоа, играчите можат лесно да депонираат фиат пари на нивните сметки, да ги претворат во нивната претпочитана валута и да почнат да играат казино игри.

Голема предност е тоа што методите за депонирање во казината го вклучуваат овој мултифункционален систем за плаќање бидејќи тоа е и размена на криптовалути. Со порастот на популарноста на криптовалутите во модерното време, ова е голем плус. Ова значи дека играчите можат да ги добиваат своите добивки на нивните сметки на Payeer и, оттаму, да ги разменат за нивните претпочитани валути со погодност.

Ако играчите на новите казина често патуваат онлајн, тие исто така ќе имаат корист од друга погодност што им ја нуди системот за плаќање. Без разлика каде се наоѓаат во светот, тие можат да го користат за да вршат трансакции. Тие можат да депонираат кој било износ, а оние со непроверени сметки можат да повлечат суми помали од 1.000 долари.

Ако нивната сметка е целосно потврдена, ова ограничување на износот што може да го подигнат е укинат. И во случај да наидат на потешкотии, тие лесно можат да контактираат со тимот за поддршка на клиенти со голема реакција на системот.

Што е Payeer?

Payeer е основана во 2019 година со физичка локација во Талин, Естонија. Тоа е регулирано од VFSC (Комисија за финансиски услуги) и MEAC (Министерство за економски прашања и комисија). Поддржува над 175 земји. Списокот на поддржани земји ги вклучува САД, Нигерија, Канада и Колумбија.

Една од значајните карактеристики на Payeer е неговиот висок фокус на безбедноста. Играчите на новите онлајн казина сметаат дека ова е корисно затоа што можат да продолжат да ги играат своите омилени казино игри без да се грижат за безбедноста и безбедноста на средствата на нивните сметки.

Имено, има соодветни безбедносни поставки за дополнителна заштита на средствата и деталите за сметката на играчите на казино. Покрај тоа, има и врзување на телефонот, 2FA (автентикација со два фактори) и други опции за обезбедување дополнителен слој на безбедност.

Регистрирањето сметка на Payeer е лесно. Потребни се само неколку минути. Потоа, новите онлајн играчи на казино можат да ја посетат неговата веб-страница, да кликнат на „КРЕИРАЈ СМЕТКА“, да ги дадат потребните информации и нивната сметка е подготвена за употреба.

И ако играчите на казино го имаат инсталирано системот на нивните паметни телефони, тие можат да создадат сметка со само неколку кликања. И од нивните паметни телефони, тие исто така можат практично да го користат за да го проверат салдото на нивната сметка и да вршат инстант трансакции.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)