Список на 10 безбедни нови Cheque онлајн казина

Различни платформи за коцкање користат чекови како начин на плаќање бидејќи играчите уживаат во нивната едноставност. Освен тоа, голем дел од љубителите на коцкањето денес веќе се запознаени со оваа опција за плаќање чија популарност расте.

Оние кои ги посетуваат најдобрите нови онлајн казина за да користат чек за депонирање готовина на нивните сметки треба да избегнуваат да прават непромислени грешки што може да предизвикаат одложувања. Примерите вклучуваат користење на погрешни броеви на сметки или непроверување на нивните имиња. Неопходно е да се напомене дека минималниот или максималниот износ што може да се депонира или повлече преку чек зависи од одредена онлајн платформа за коцкање.

Список на 10 безбедни нови Cheque онлајн казина
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

За чекови во нови казина

Чековите сè уште се популарен метод за депонирање во онлајн казината и покрај тоа што се чини дека има поефикасни нови методи на трансакција. Постојат две главни причини за ова:

 • Постара гејмерска публика која сè уште преминува од физичко во онлајн казино
 • Достапноста на чекови речиси насекаде во светот

Чековите се користат во онлајн казината откако овој модел на коцкање почна да се здобива со популарност во раните 2000-ти. Тие не се најбрзиот метод денес, но нивната ефикасност и точност не може да се оспорат.

За да користите чек во a ново онлајн казино, играчот ќе треба да го извлече од својата банка. Откако ќе го направат ова, треба да ги внесат деталите за чекот дигитално во нивната сметка во казино. На средствата обично им требаат 0-24 часа за да се одразат. Ова значи дека играчот не треба да се одлучи за методот ако има намера да игра веднаш.

Многу нови казина постепено ја укинуваат употребата на чекови како методи на трансакција. Ова е инспирирано од подемот на поефикасни методи за трансфер на пари. На играчите во казиното им се советува да го следат трендот. На пример, е-паричниците растат и во ефикасност и во достапност во различни земји. Тие се побрзи и поевтини, толку е поголема причината што играчите треба да ги користат.

Депонирајте со чек

Иако чекот не се поврзува со банкарска сметка, тој е универзално прифатен и полесно е да се откаже трансакцијата што е во тек. Секое ново онлајн казино има уникатен процес за чек депозити. Откако ќе се регистрирате на вашата претпочитана локација, користете ги следните чекори како водич:

 1. Побарајте ја касата
 2. Откако ќе го отворите копчето за депозит, изберете чек како ваш банкарски метод
 3. Забележете ја назначената адреса за чек депозити во новото казино
 4. Имајќи го предвид лимитот за депозит, на вашиот чек напишете го износот што сакате да го депонирате
 5. Направете го чекот да се плати на страницата
 6. Напишете белешка вклучувајќи го вашето корисничко име или адреса на е-пошта поврзана со вашата сметка во казино
 7. Испратете ја белешката и плаќањето по пошта или курирска услуга
 8. Казиното ќе ја добие уплатата за да можете да започнете со обложување

Ако го испраќате чекот по пошта, можеби ќе треба да пополните онлајн формулар за да го известите казиното дека парите се на пат. Добро е да побарате појаснување во врска со валутата пред да испратите. Поштата со писма е обично побрза во некои земји како ОК, така што можете да ги кредитирате парите на вашата сметка истиот ден.

Сепак, некои нови казина прикажани на оваа веб-локација се лиценцирани во Гибралтар и Малта, така што плаќањето на чекот може да потрае малку подолго за да се расчисти. Лимитот за депозит се разликува од казино до казино. Но, во повеќето нови онлајн казина, ВИП играчите уживаат повисок лимит за депозит кога користат чек.

Како да направите повлекување со Чек

Најдоброто нешто кај чековите е што овозможуваат обработка на огромни суми пари. Затоа, тој е најзгодниот метод за заработка по победата на џекпот. Постапките за повлекување ги следат истите чекори како оние за депонирање преку чек:

 1. Одете во касата и притиснете го копчето за исплата
 2. Изберете чек како начин на плаќање
 3. Пополнете ја вашата адреса за проверка
 4. Завршете ги чекорите за идентификација
 5. Внесете колку да повлечете
 6. Почекајте казиното да го обработи барањето

Вашите добивки ќе се кредитираат на вашата сметка откако банката ќе потврди дека е испочитувана.

Безбедност и безбедност на чекови

При изборот на а нов начин на плаќање онлајн казино, безбедноста е веројатно најкритичното размислување. Безбедносните мерки се од витално значење и за играчите на казино и за платформата за коцкање. Проверките на хартија се безбедни сè додека онлајн казиното ги штити вашите податоци со ажурираниот безбедносен протокол SSL. Внимавајте на 128-битна шифрирање пред да се регистрирате во ново казино.

Повеќето банки ќе го прикријат бројот на вашата лична сметка за да ве заштитат од измама. Бидејќи ќе користите трета страна за да го испратите хартиениот чек, тие не можат да ги видат чувствителните податоци. Без разлика дали депонирате или повлекувате, задолжително следете го чекот и нема да имате за што да се грижите.

Сигурните казина за проверка користат и eCheque, кој има многу безбедносни карактеристики. Ако казиното изврши плаќање преку е-чек, тие ќе ги побараат вашите банкарски податоци. Казиното може да стапи во контакт со вашата банка преку Automated Clearing House (ACH). Ова е процесор за електронско плаќање кој иницира или прекинува трансфер на пари, во зависност од дадените податоци.

Сè додека банкарските податоци се точни и има доволно средства, плаќањето ќе биде верификувано. Испраќачот може безбедно да ја врати трансакцијата во случај на несреќа. Ова е поудобно и посигурно од жичниот пренос, кој е неповратен.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)