Најдобрите Ново Казино со Paysafe Card

Во изминатите неколку години, беше забележано значително подобрување во методите на депонирање во новите онлајн казина. И покрај тоа, општеството сè уште е скептично во однос на повеќето начини на плаќање преку Интернет. Денес, повеќето онлајн купувачи, вклучувајќи ги и коцкарите, претпочитаат да користат припејд картички како што е paysafecard. Оваа припејд картичка стана миленик на многу нови казина преку Интернет поради нејзината исклучителна безбедност.

Paysafecard е пионер во онлајн припејд начините на плаќање. Освен тоа, картичките се достапни во илјадници продавници за е-трговија преку Интернет. Затоа, онлајн коцкарите кои бараат безбеден и удобен начин на плаќање за нивните нови казина преку Интернет, ја наоѓаат paysafecard идеална. Прочитајте за да видите зошто оваа картичка е меѓу водечките методи за депозит во казината ширум светот.

Најдобрите Ново Казино со Paysafe Card
Што е paysafecard?

Што е paysafecard?

Paysafecard е водечки припејд метод кој стана популарен кај новите онлајн казина. Тој нуди безбеден и безбеден припејд метод за онлајн трансакции. Тоа е идеал метод на депозит во казина на глобално ниво. Со оваа картичка, онлајн коцкарите можат лесно да депонираат средства во нивните нови казина преку Интернет.

Покрај тоа, paysafecard не бара од корисниците да споделуваат банкарски податоци на страниците. Покрај тоа, корисниците можат да пристапат до бесплатна мобилна апликација за уреди со Android и iOS. Ова им овозможува да ги складираат нивните кодови на една локација. Исто така, корисниците можат да вршат директни мобилни плаќања преку QR-кодови од мобилни апликации. Мобилната апликација Paysafecard им овозможува на корисниците веднаш да ги проверуваат балансите на повеќе кодови.

Една од главните причини зошто paysafecard е популарна кај онлајн коцкарите е тоа што тие остануваат анонимни кога вршат трансакции преку Интернет. Корисниците не мора да споделуваат лични информации кога завршуваат трансакција во нивните нови казина онлајн. Ним им треба само 16-цифрен код што доаѓа со картичката.

Бидејќи максималното ограничување на картичката е 100 долари, корисниците можат да ограничат колку можат да потрошат или изгубат доколку наидат на каква било форма на измама.

За играчи кои бараат брз, безбеден и удобен начин на плаќање за нови онлајн казина, paysafecard е одговорот. Исто така, ќе им помогне да го ограничат прекумерното трошење на нивните потфати за онлајн игри.

Што е paysafecard?
Депозит со paysafecard

Депозит со paysafecard

Paysafecard е меѓу најбараните припејд начини на плаќање за онлајн коцкарите. Добрата вест е што ваучерите за paysafecard се достапни во над 650.000 продажни места на глобално ниво. Затоа, кога некој избира да користи paysafecard за нивното ново онлајн казино, неговата прва задача е да посети продавач на paysafecard, без разлика дали е онлајн или физички.

По посетата на штекерот, од корисникот ќе биде побарано да ги замени своите готовина за paysafecard со 16-цифрен ПИН. Картичките се достапни во $100, $50, $25 и $10. ПИН-от служи како број на нивната картичка и тоа е она што тие ќе го внесат во нивното ново онлајн казино. Корисниците можат да купат најмногу десет PIN-кодови на paysafecard одеднаш.

При купувањето на картичките, продавачот нема да бара лични податоци, како што е бројот на кредитната картичка на лицето. Сè што треба да направи купувачот е да го складира или заштити својот 16-цифрен ПИН. Откако ќе го добијат 16-цифрениот ПИН, онлајн коцкарот може да се најави на своето ново онлајн казино и да го претстави како плаќање. Исто така, корисниците можат да ја посетат веб-страницата на paysafecard и да го проверат состојбата на нивната картичка.

Paysafecard е брза и беспрекорна во казината што ја прифаќаат. Без разлика дали некој се повлекува или депонира, целиот процес ретко трае повеќе од една минута.

Запомнете, само поединци над 18 години имаат законска дозвола да користат paysafecard на обложувалниците. Покрај користењето на картичката за онлајн обложување, корисниците можат да ја купат картичката како подарок за некој друг.

Депозит со paysafecard
Како да направите повлекување со paysafecard?

Како да направите повлекување со paysafecard?

Некои начини на плаќање се прифатени за депозити во нови казина, но не може да се користат за повлекување. Ова може да стане незгодно бидејќи повеќето играчи обично имаат еден претпочитан метод за нивните трансакции. Предноста на користењето на paysafecard е тоа што може да се користи и за депозити и за повлекување.

Повлекувањата се брзи и непосредни и потребни се само 24 часа за да се одрази на paysafecard-от на играчот.

Како да направите повлекување со paysafecard?
Доверливи казино сајтови на paysafecard

Доверливи казино сајтови на paysafecard

Благодарение на многуте предности, paysafecard е речиси универзално прифатена во онлајн казина. Казината што прифаќаат paysafecard како начин на плаќање повеќе не се бројат. Всушност, полесно е да се најдат оние што го прифаќаат отколку оние што го одбиваат.

Сепак, играчите треба да изберат нови онлајн казина погодни за нив. За почеток, препорачливо е играчот да избере казино што е законски дозволено да работи во нивната земја или регион. Повеќето казина ќе го известат играчот кога ќе се обидат да се логираат ако регионот од каде што се најавуваат подлежи на некои ограничувања.

Безбедни казина на Paysafecard

Покрај правните прашања, играчот секогаш треба да игра во казино што ја гарантира нивната безбедност и безбедност. И вашите пари и комуникацијата треба да бидат безбедни и доверливи. Читањето рецензии често ќе открие дали казиното има безбедносни проблеми.

Показател за безбедност е и да се има веб-локација заверена со шифрирање. Сајтовите наведени овде, на пример, сите користат шифрирање од крај до крај. Ова значи дека сè што е споделено со страницата не може да биде пресретнато од трети страни додека е во транзит. Лесен начин да се идентификува безбедна локација е да се провери дали има https или HTTP адреса. Првиот е безбеден, додека вториот може да ве изложи на безбедносни ризици.

Доверливи казино сајтови на paysafecard
Историја на paysafecard

Историја на paysafecard

Paysafecard започна со работа во Австрија, каде што беше лансирана во 2000 година. Тоа беше замисла на четворица Австријци со сон да го направат трансферот на пари поефикасен. Компанијата, поддржана од IBM, беше инстант хит и наскоро се прошири во Германија во 2004 година.

Успехот постојано доаѓаше и во 2005 година, поддржан од ЕУ, paysafecard дополнително се прошири во ОК, Шпанија, Словачка, Словенија и Грција. Тоа го постави темпото за раст, и погоди над 40 земји ширум светот до 2020 година. Paysafecard презеде слични ентитети, Ukash и Wallie на патот, пред да биде стекната од Skrill во 2015 година.

Историја на paysafecard

Најнови вести

Топ 3 нови казина со неодоливи бонуси за прв депозит на Paysafecard
2023-08-02

Топ 3 нови казина со неодоливи бонуси за прв депозит на Paysafecard

Основана во 2000 година, Paysafecard е меѓу најприфатените опции за плаќање казино. Тоа е припејд канал за плаќање каде гејмерите користат 16-цифрен ПИН за да одобрат плаќања во казино без да споделуваат критични лични информации.