Најдобрите Ново Казино со MasterCard

Постојат две главни причини зошто новите онлајн казина даваат приоритет на плаќањата со MasterCard: безбедност и удобност. Овој метод на трансакција е еден од најбезбедните за користење онлајн. Потрошувачите не треба да се грижат дали нивните средства ќе бидат погрешно пласирани. Системот користи мерка за заштита од кражба која открива и најмал облик на кражба на идентитет и веднаш ја решава.

Благодарение на нејзината универзална пристапност, MasterCard им овозможува на играчите да ги стават своите влогови на меѓународните сајтови за коцкање. Овде, обложувачите од која било земја ќе најдат врвна листа на најдобрите нови онлајн казина за корисниците на MasterCard. Веб-страницата е прегледана и потврдена од искусен тим на експерти. MasterCard се прифаќа и за депозити и за повлекувања.

Најдобрите Ново Казино со MasterCard
За MasterCardДепонирајте со MasterCard во нови онлајн казина
За MasterCard

За MasterCard

MasterCard е глобално решение за плаќање што користи авангардна технологија за чипови за да ги обезбеди трансакциите со картички во локалните продавници. Исто така, го олеснува купувањето преку Интернет преку SecureCode.

Историјата на MasterCard Inc. може да се проследи до крајот на 40-тите години кога разни американски банки издадоа специјална хартија што ги замени готовината во локалните продавници. Меѓу основачките банки на MasterCard беа United California Bank, Bank of California, Crocker National Bank и Wells Fargo. Во 1966 година, овие банки го основаа Здружението за меѓубанкарски картички или ICA во соработка со HSBC Bank USA, порано Marine Midland Bank. Тие формираа Master Charge или Interbank Card, која се здоби со важност во 1969 година.

До 1970 година, ICA соработуваше со Eurocard за да формира сојуз кој ги привлече првите јапонски членки. Се приклучија повеќе финансиски институции од Австралија и Африка, а ICA беше ребрендирана во Mastercard International. Понатамошна експанзија низ Латинска Америка и Азија се случи во 80-тите.

Денес, дебитните и кредитните картички MasterCard циркулираат во над 210 земји и територии и прифаќаат околу 150 валути. Тој е вториот по големина издавач на кредитни картички кој е партнер со над 25.000 финансиски институции. Играчите на MasterCard мора да достават единствен ПИН-код кога вршат трансакции во нови онлајн казина. Картичките им овозможуваат на корисниците да користат токенизација наместо да поднесуваат 16-цифрен број на картичката.

За MasterCard
Депонирајте со MasterCard во нови онлајн казина

Депонирајте со MasterCard во нови онлајн казина

Коцкарите можат лесно да добијат MasterCard по свој избор во една од банките членки. Новите казина кои прифаќаат депозити во MasterCard го прават процесот беспрекорен за да им овозможат на обложувачите да ги обложуваат своите облози врвни нови казино игри што е можно поскоро. Потребни се неколку едноставни чекори за депонирање со MasterCard:

  1. Добијте картичка издадена од MasterCard. Без разлика дали се работи за дебитна картичка, припејд картичка или кредитна картичка, може да се поврзе со банкарска сметка за полесно плаќање.
  2. Пријавете се во новото казино на MasterCard. Најдобрите страници се прикажани на оваа веб-страница.
  3. Во онлајн казиното, одете на Касиерка и кликнете Депозити.
  4. Од повеќе начини на депонирање, означете ја MasterCard, која е прикажана со нејзиното лого.
  5. Одредете колку да ставите како депозит и пополнете ја сумата.
  6. Внесете го 16-цифрениот број на картичката, 3-цифрениот CVV код и истекувањето ако е прв пат.
  7. Потврдете ја трансакцијата со сите детали за KYC како што бара банката што ја издава.

Во зависност од новото онлајн казино што сте го избрале, играчите на MasterCard можат да депонираат нешто од 10 долари. Некои високи ролери депонираат и до 10.000 долари или повеќе. Нема такси за обработка, а трансферот трае неколку минути откако ќе се потврдат и одобрат деталите за корисникот.

Депонирајте со MasterCard во нови онлајн казина

Најнови вести

Најдобри бонуси за добредојде на Mastercard на нови казино сајтови во јули 2023 година
2023-07-05

Најдобри бонуси за добредојде на Mastercard на нови казино сајтови во јули 2023 година

Mastercard е американска платежна картичка која нуди сигурни и безготовински трансакции. Оваа кредитна/дебитна картичка е многу популарна во онлајн коцкањето, при што скоро сите нови казино сајтови прифаќаат депозити на Mastercard. И погоди што? Оваа платежна картичка често се квалификува за бонусот за добредојде за депозит.