Игри

March 8, 2023

Најдобрите нови онлајн казино игри за почетници во 2024

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Онлајн казино игрите доаѓаат во различни стилови и правила. Сега, ова значи дека наоѓањето на најдобрите казино игри за почетници може да биде потехничко отколку што изгледа. Играчите мора да ги земат предвид карактеристиките како правилата на играта, враќањето на играчот, нивоата на влогови и многу повеќе.

Најдобрите нови онлајн казино игри за почетници во 2024

Значи, ако не знаете каде да ја започнете вашата нова онлајн-казино авантура, оваа листа ќе ви помогне да ги идентификувате најдобрите игри за оние кои првпат ќе ги прикажат. Најзастрашувачките игри всушност можеби се наједноставните за играње. 

Блек Џек

Дали сте изненадени кога гледате блек џек на оваа листа? Оваа игра од 21 е совршена за играње нови онлајн казино сајтови. Во блек џек, играчите добиваат две свртени карти, додека дилерот добива карта со лицето нагоре и надолу. Едноставната цел е да се создаде вкупна вредност на раката од 21, иако статистиката покажува дека повеќето игри се добиваат со 18,5. Ја губите играта ако вкупниот број надмине 21. Забележете исто така дека кецовите се највредните карти бидејќи може да се бројат како 1 или 11.

Зборувајќи за флексибилните асови, играчите на блек џек можат да ја поделат раката со два асови за да имаат две силни раце. Играчите исто така можат да се удвојат, да застанат и да удираат во одредени ситуации за да ги подобрат своите шанси за опстанок. И секогаш не заборавајте да играте на табела за плаќање 3:2 наместо 6:5. Значи, генерално, Блек Џек е казино игра базирана на стратегија

Рулет

Рулет е игра на маса која е совршена за почетници играчи на казино. Како блек џек, играта е забавна и едноставна за играње. Целта на играње рулет онлајн е да се предвиди бројот, бојата или комбинацијата на броеви каде ќе слета топката. На пример, можете да ја набиете топката од рулет за да застанете во црвен/црн џеб или непарен/парен број за да добиете исплата 1:1.

Но, иако рулетот нема специфични стратегии за намалување на работ на куќата, играчите можат да донесат одредени поволни одлуки. Прво, избегнувајте го американскиот рулет бидејќи работ од 5,24% е двојно повеќе од она што ќе го сретнете на европското тркало. Работ на куќата е уште понизок на француското тркало. Исто така, држете се до надворешните облози бидејќи тие имаат речиси 50% шанси да добијат облог.

Онлајн слот машини

Среќата на почетниците никогаш не може да биде подобра отколку кога играат онлајн слотови. Овие игри можат да се пофалат со највисоки исплати на сцената на онлајн коцкање, со игри како Mega Moolah Microgaming и Мега Милиони од NetEnt создавање инстант милионери. Дури и стандардните автомати за игри на среќа можат да им дадат на играчите суми кои ќе го променат животот до 20.000 или 25.000 пати повеќе од влогот.

Сепак, запомнете дека автоматите се базираат на среќа и покрај нивната едноставна и забавна природа. Но, играчите сè уште можат да ги зголемат своите шанси за победа со играње слот машини со високи RTP (враќање во плеерот) стапки и ниско-средна варијанса. Играчите исто така треба да користат нови онлајн казино бонуси како бесплатни бонуси за спин за бесплатно играње слотови.

Онлајн картички за гребење

Многумина од вас веројатно се запознаени со оваа забавна и едноставна игра. Купете гребење од продавницата во аголот и изгребете ја за да ја откриете наградата што сте ја добиле. За оние кои не ја пробале оваа коцкарска игра заснована на среќа, тоа е повеќе како гребење картичка за полнење мобилен телефон.

Но онлајн картички за гребење земете малку поинаков формат бидејќи овие игри се потесно поврзани со автоматите за игри на среќа. Играчите одговараат на три симболи за да добијат исплата, а некои игри се исплаќаат ако најдете посебен симбол. Исплатите со гребење може да варираат од 2x до 10.000x, иако шансата за освојување на главната награда е само 0,10%. Не заборавајте да изберете игри со најмалку 96% RTP, како што треба со автоматите за игри на среќа. 

Бакара

Сетете се на деновите кога коцкарите мораа да ги посетуваат копнените казина играј бакара? А оние што имаа време да стигнат до казиното, ќе ја играат оваа игра само со „дебел“ субсидирам на ВИП маси. Но, благодарение на технологијата за онлајн коцкање, можете да играте бакара насекаде за само 0,10 долари. Некои казина можат да понудат и бакара бонуси за бесплатно играње на оваа игра. 

Дилерот на бакара ќе постави две картички свртени нагоре на позициите на дилерот и играчот. Раката што создава природна (вкупно 8 или 9) победува во кругот. Исплатата за победнички облог е 1:1, иако можете да предвидите нерешено и да добиете исплата 8:1. Но, секогаш избегнувајте го облогот за нерешено бидејќи имате долги шанси за победа. Исто така, не играјте го банкарот поради провизијата од 5% на сите ваши добивки. Работ на куќата на Baccarat е главно ист без оглед на развивачот на играта или онлајн казиното.

Заклучок

Сега сте подготвени да играјте онлајн казино игри како искусен професионалец. Бидејќи сјајните слотови можат да бидат примамливи, препорачливо е да се играат наслови со највисок можен RTP. Се разбира, тоа е освен ако не е слот машина за џекпот каде што една победа може да ги покрие сите загуби. Исто така, заострете ги вашите вештини за блек џек и покер, иако на вториот можеби ќе им треба многу вежбање за да го совладате. 

Во меѓувреме, играњето нови казино игри со субсидирам и мали очекувања е најдобриот совет за почетници што можете да го добиете. Без разлика дали играте блек џек или покер, куќата секогаш ќе има предност на сите ваши облози. Затоа, играјте за забава и ништо друго. Третирајте ги добивките како среќа или бонуси.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Вести