Вести

June 22, 2022

Yggdrasil Gaming & Reflex Eye создава ново искуство за гејмерите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Во овој пост, им нудам на читателите длабински поглед на новото партнерство помеѓу игрите на Yggdrasil, развивач на софтвер и Reflex gaming, провајдер за дигитални игри. Двете компании работат заедно за да ја направат една од најновите игри на Yggdrasil, Eye of Persia 2, достапна за клиентите на Reflex Gaming. Ајде да ги започнеме работите со информации за тоа како партнерите го дистрибуираат новиот софтвер до публиката на Reflex Gaming.

Yggdrasil Gaming & Reflex Eye создава ново искуство за гејмерите

Поместување на границите во казино игри

Играње Yggdrasil продолжува да ги поместува границите на креативноста во новото партнерство со Обединетото Кралство Reflex Gaming. Нудејќи привлечен и иновативен софтвер, развивачот на игри од највисоко ниво го додаде екстремното Eye of Persia 2 во своето портфолио на YG Masters. Играта е најновиот наслов објавен како дел од партнерството помеѓу двете компании.

YG Masters е агрегатор на содржини, кој обезбедува содржини за игри на водечките оператори преку најсовремена рамка. Партнерството на Yggdrasil со Reflex и овозможува на платформата придобивки од:

  • Најсовремена технологија за игри,
  • Регулатива и
  • Однапред конфигуриран софтвер, кој е известен за итна дистрибуција.

Иновација за игри на Yggdrasil

Добро познат по својот иновативен софтвер за игри, Yggdrasil нуди обемен каталог на слот-игри, вклучувајќи повеќе од 180, напојувани од истиот интерфејс, кој ја храни содржината Reflex Gaming преку YG Masters. Со долгогодишно искуство во развој, раководителот за производи и програми на компанијата, Стјуарт Мекарти добро зборува за Окото на Персија 2, нарекувајќи ја играта „голема авантура“

Со стимулативни карактеристики, слот-играта нуди потенцијал на играчот да победи додека бара профитабилен скапоцен камен среде дигиталната арапска пустина. За време на играта, играчите се обидуваат да најдат скапоцен камен. Според легендите, скапоцен камен може да го трансформира богатството на една личност за да привлече големо богатство. Преполн со функции, Eye of Persia 2 нуди бонус награди. Ентузијастичките играчи се воодушевени од бонусот на Princess Wilds, нудејќи дури 100 диви икони на ролните, што се зголемува шанса на играчот да победи.

Играта им нуди на ентузијастите за игри возбудлива авантура. Како најново издание, во партнерството за игри Reflex Gaming и Yggdrasil, Eye of Persia 2 ја оправда возбудата со огромен број функции и волшебна тема.

Игра Игра со рефлекс играње

Според Mat Ingram, CPO на Reflex Gaming, компанијата веќе го претставила визуелно привлечниот наслов за своите клиенти. Неговата атрактивна тема целосно го ангажира играчот и го потопува во возбудлива авантура. Повторните вртења автоматски се случуваат кога новите симболи слетуваат. На крајот, играчот може да добие дури 100 бесплатни вртења. За време на играта, играчите гледаат макари натоварени со Wilds.

Инграм предвидува дека играта ќе ги исполни очекувањата на играчите. За време на слот-играта, симболите на скапоцените камења се заклучуваат на своето место додека се вртат 15 поединечни ролни. Двете компании се фалат со атрактивната тема и привлечните карактеристики на играта, кои целосно ги ангажираат играчите и даваат можност за повеќечасовна забава.

Користејќи иновативна технологија, изданието на насловот им овозможува на играчите да пристап до динамична содржина за игри користејќи најсовремен дистрибутивен систем. Со своите разновидни елементи, се чини дека играта ги исполнува високите очекувања. Според претставниците на Reflex и Yggdrasil, играчите низ мрежата може да очекуваат извонредно искуство.

Во краток преглед

Како што можете да видите, соработката за дистрибуција на нов софтвер до пошироката публика е само почеток за овие гиганти. Со текот на времето се обложувам дека ќе ни се појават сè повеќе иновативни игри во казино. Онлајн коцкање е само почеток на учење нови работи околу секоја крива. Затоа, бидете внимателни за повеќе нови возбудливи ажурирања. Останете со нас!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести