Вести

June 29, 2023

Yggdrasil воведува нов механичар за игри во Starfire Fortunes TopHit

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Yggdrasil, познат издавач на онлајн слотови, го претстави својот најнов наслов, Starfire Fortunes TopHit. Оваа игра ги телепортира играчите во празниот космос над облаците од маглина, каде што ѕвездите можат совршено да се усогласат за да им помогнат на гејмерите да добијат врвна исплата од 25.000 пати повеќе од влогот. И погоди што? Може да се пофали со најновиот Game Engagement Mechanic (GEM) на компанијата, кој ветува гејмерско искуство како ниеден друг.

Yggdrasil воведува нов механичар за игри во Starfire Fortunes TopHit
  • Starfire Fortunes TopHit се игра на редовна табла за игри 5x3 со 20 линии за плаќање. Играчите треба само да поклопат најмалку три симболи на која било од овие линии за да добијат исплата на најдобрите нови казино сајтови
  • Кралските картички украсени со 10-А се иконите со ниска плата, кои плаќаат дури 1,5 пати повеќе од влогот. Спротивно на тоа, меѓуѕвездените симболи се икони со висока вредност, со исплата која достигнува 8 пати повеќе од влогот.
  • Иконата за подбуцнување е уште еден возбудлив и наградувачки симбол во овој наслов со вселенска тема. Може да се појави на петтото тркало во која било точка од играта, поместувајќи ги сите делумно видливи симболи пред да ги направи целосно видливи. Ова ги зголемува шансите на играчот да ги спушти вредните дивини, што може да ги замени сите икони за плаќање кога ќе слета.

Во меѓувреме, функцијата TopHit дебитира во играта и е активна на бонусната ролна што се ротира над областа за игри. Ако целосно видлив симбол со висока плата слета на ролната, таа ќе стане дива. Функцијата исто така ќе ги конвертира сите достапни симболи кои се совпаѓаат во дивина. Освен тоа, ако повеќе копии од истата икона слетаат на горниот ролна, добиените дивини ќе имаат мултипликаторна вредност до 5x.

Како што се очекуваше, играчите можат да го активираат бонус за бесплатни вртења секогаш кога ќе се појават три или повеќе симболи за расејување. За време на бонусните вртења, функциите на ролната TopHit ќе останат во текот на целиот период, обезбедувајќи повеќе можности за дивините да слетаат на едно вртење. Гејмерите можат да добијат повеќе вртења со слетување на симбол за бесплатно вртење или шест или повеќе од истиот симбол на ролната TopHit.

Во одредени јурисдикции, овој наслов со вселенска тема ја нуди опцијата Golden Bet со загарантиран ритам. Играчите надвор Обединетото Кралство може да ја разгледаат и функцијата Купи бонус, која им овозможува да ги играат бонусните кругови без никакви одложувања.

Starfire Fortunes TopHit се придружува на други неодамнешни онлајн казино игри од Yggdrasil Gaming, комбинирајќи ГЕМ со живописни теми и многу шанси за победа. Пред ова издание, компанијата ја објави Diamond Symphony DoubleMax, каде што DoubleMax GEM ги зголемува множителите на добивки до 256x. Игдрасил исто така објави Jokrz Wild UltraNudge GigaBlox, каде што механичарот на Gigablox им помага на играчите да создаваат симболи на мамут.

Марк Мекгинли, главен директор за игри на среќа во Игри на среќа Yggdrasil, коментираше:

„Нашиот 10-ти GEM е лансиран и не можевме да бидеме посреќни. Механичарот TopHit значи дека секое вртење може да доведе до слетување на повеќе диви диви на макари, додека ова создава сосема нова динамика во кругот на бонус со сериозно профитабилни победи за Може да се пофали со максимална исплата од 25.000 пати, таа е игра која нуди лесно разбирлив механичар кој внесува храбар нов вкус на меѓугалактичкото создавање“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Револуционизирање на игрите со VIP X серијата на Novomatic
2024-02-14

Револуционизирање на игрите со VIP X серијата на Novomatic

Novomatic