Вести

October 26, 2023

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Wizard Games, подружница на NeoGames SA, го објави Treasures of the Count. Treasures of the Count ги поканува играчите да се придружат на веселбата, каде што меѓу гостите ќе бидат вампири и други магични суштества. Во продавницата има вистинско, разладувачко уживање за Ноќта на вештерките, што може да биде пријатно.

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Играчите може да почнат да се опоравуваат во наградите кога иконите Кеш и Колекционер ќе се појават во исто вртење на автоматот 5x4 Treasures of the Count. Кога тоа ќе се случи, се активира функцијата Cash Collect, а следните симболи за готовина се додаваат на мерачот на Collect.

Кога садот за собирање е полн, бонусот за бесплатни вртења на Count's Treasure ќе започне, доделувајќи им на играчите повеќе парични награди и дозволувајќи им да продолжат да собираат бонуси од Колекционерскиот сад.

Играчите на најдобрите онлајн казина може, исто така, да собере најмалку три распрснувачи насекаде на таблата за игра за да ја активира функцијата Count Respins, давајќи им шанса да го џебуваат магично добиениот успех. Овде, Scatters се претвораат во парични награди и остануваат на место за три круга на респин игра, зголемувајќи ги шансите за дополнителни победи. 

Ако играчот добие четири симболи на готовина по ред, нивните награди ќе се вкупат и ќе се помножат со множителот на ролната, со максимална исплата од 2.500 пати за грабање. Count Respins може да се купат веднаш во некои региони, со исклучок на Обединето Кралство, преку функцијата Купи бонус.

По ова издание, на развивач на софтвер има повеќе од 150 оригинали казино игри достапни на регулираните пазари ширум светот. Овој онлајн слот ги следи другите неодамнешни изданија, вклучувајќи ги West Ways, Carnival of Calacas и Силна мистерија.

Управниот директор на Wizard Games, Бенедикт Мекдонаг, изјави:

„Возбудени сме што пред играчите го ставаме она што веруваме дека е моќно, сезонско искуство со слот. Treasures of the Count е преполно со карактеристики и различни шанси за победа. Вниманието на деталите во презентацијата на овој наслов исто така се издвојува Ние сакаме да видиме како нашите партнери и нивните играчи ширум светот реагираат на играта на која нашиот тим за развој со право се гордее“

Најнови вести

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Вести