Wazdan додава уште една возбудлива рата на својата серија 9 монети

Вести

2023-06-08

Benard Maumo

Wazdan, снабдувач на иновативни онлајн казино игри, објави уште една рата од својата во тренд серија 9 монети. Ова е откако развивачот на играта објави 15 монети, што е петти наслов на играта од нејзиното лансирање во јули 2022 година. 

Wazdan додава уште една возбудлива рата на својата серија 9 монети

Развивачот на играта очекува дека најновиот наслов ќе ги следи достигнувањата на првиот дел, кој беше успешен. Оваа серија е популарна по своите неверојатни уметнички дела и извонреден мотор што може да им помогне на гејмерите да добијат одлична исплата. Играта го користи иновативниот математички модел на Wazdan кој го зголемува бројот на активни ролни од 9 на 15. Освен што го зголемува вашиот победнички потенцијал, ова обезбедува и попривлечна игра. 

Во овој наслов, Ваздан ја воведува својата популарна функција за бонус „Држете го Џекпот“. Со оваа бонус игра, играчите можат да освојат една од четирите исплати на џекпот. Среќните играчи можат да го активираат Grand Jackpot, кој нуди неверојатни 1.000x. Запомнете, играта има опсег на облози од 0,10 до 10.000 долари, што значи дека можете да освоите богатство ако сакате да ризикувате. 

Друга возбудлива карактеристика на оваа игра е Cash Infinity. Оваа функција е позната по тоа што ги зголемува шансите на играчот да добие бонус и го подобрува целокупното искуство на играта. Ваздан исто така вели дека оваа функција може да помогне нови онлајн казино сајтови зголемување на стапките на задржување на играчите. 

Механичарот на ниво на шанса на развивачот на игри обезбедува дополнителна возбуда во оваа сосема нова игра. Тоа им овозможува на гејмерите да ги умножат своите облози и да ја отклучат функцијата „Држете го Џекпот“ многу побрзо. 

15 монети доаѓа жешко на петиците на 12 монети, кои беше лансиран од Wazdan кон крајот на минатиот месец. Како што се очекуваше, оваа верзија им овозможува на гејмерите да го зголемат бројот на ролни на 12. Покрај тоа, функцијата за џекпот може да ги награди гејмерите со нешто до 750 пати повеќе од влогот. 

Анджеј Хила, главен комерцијален директор во Ваздан, рече:

„Исклучително сме горди на тоа колку добро продолжува да функционира нашата серија 9 Coins™, а ова следно издание сигурно ќе го подигне нивото уште повисоко. враќањето на омилената механика која ја прикажува нашата филозофија за градење ангажман“

Хила продолжи:

„Со многу возбудливи начини да се стигне до главната награда, заедно со нашите многу сакани карактеристики кои докажано го зголемуваат ангажманот и задоволството на играчите, уверени сме дека 15 Coins™ ќе биде уште еден хит!"

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести