Вести

April 27, 2023

Thunderkick започнува слатко искуство со Jiggly Cash Game

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Thunderkick, водечки снабдувач на слотови, го објави лансирањето на Jiggly Cash, многу нестабилна игра со некои слатки победи. Играта се заснова на волшебна табла за игра 6×5 со неколку уникатни механики.

Thunderkick започнува слатко искуство со Jiggly Cash Game

Jiggly Cash се случува во шарено царство што Тандеркик го нарекува Џигли-кралството. Целта е да им се помогне на Џиглис во нивната мисија да обезбедат профитабилно златно богатство. За време на основната игра, можете да наидете на семејството Jigglys на макари, придружени со други симболи за плаќање, вклучувајќи ѕвезди, срца и месечини. Играчите ќе добијат Scatter исплата победа ако осум или повеќе соодветни симболи се појават на спин. 

Играчите ќе бидат сведоци на повторното воведување на функцијата Лавина, која се активира откако ќе формираат добитна комбинација. Како што можеби веќе знаете, оваа функција ги отстранува сите победнички симболи на ролните, заменувајќи ги со нови симболи што паѓаат од врвот на таблата за игра. Оваа лавина ќе продолжи да се случува додека нема нови победи, со сите добивки додадени до крајот. 

Играта има и конвенционален Функција за бесплатни вртења, кој се активира секогаш кога се појавуваат три или повеќе симболи Scatter за време на основната игра. Ако тоа се случи, ќе добиете бонус вртења и ќе ја отклучите Jigglybank за собирање на сите множители за време на бонусните кругови. На крајот од секоја лавина, потенцијалот за победа се множи со збирот на вредностите на активираниот мултипликатор, земајќи ги гејмерите на врвни казино сајтови блиску до максималната исплата од 10.000 пати. 

Гери Ло, сопственик на производ во Тандеркик, изјави: 

„Возбудени сме што го лансиравме Jiggly Cash, уште еден фантастичен додаток на нашето портфолио со извонредна тема и многу потенцијал за победа. Играчите ќе уживаат во возбудата на симболите Мистерии и функцијата Лавина, плус шанса да ја искористат дома 10.000 пати за нивниот облог во бонус рундата. Едвај чекаме да видиме што мислат тие“.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести