Thunderkick започнува слатко искуство со Jiggly Cash Game

Вести

2023-04-27

Benard Maumo

Thunderkick, водечки снабдувач на слотови, го објави лансирањето на Jiggly Cash, многу нестабилна игра со некои слатки победи. Играта се заснова на волшебна табла за игра 6×5 со неколку уникатни механики.

Thunderkick започнува слатко искуство со Jiggly Cash Game

Jiggly Cash се случува во шарено царство што Тандеркик го нарекува Џигли-кралството. Целта е да им се помогне на Џиглис во нивната мисија да обезбедат профитабилно златно богатство. За време на основната игра, можете да наидете на семејството Jigglys на макари, придружени со други симболи за плаќање, вклучувајќи ѕвезди, срца и месечини. Играчите ќе добијат Scatter исплата победа ако осум или повеќе соодветни симболи се појават на спин. 

Играчите ќе бидат сведоци на повторното воведување на функцијата Лавина, која се активира откако ќе формираат добитна комбинација. Како што можеби веќе знаете, оваа функција ги отстранува сите победнички симболи на ролните, заменувајќи ги со нови симболи што паѓаат од врвот на таблата за игра. Оваа лавина ќе продолжи да се случува додека нема нови победи, со сите добивки додадени до крајот. 

Играта има и конвенционален Функција за бесплатни вртења, кој се активира секогаш кога се појавуваат три или повеќе симболи Scatter за време на основната игра. Ако тоа се случи, ќе добиете бонус вртења и ќе ја отклучите Jigglybank за собирање на сите множители за време на бонусните кругови. На крајот од секоја лавина, потенцијалот за победа се множи со збирот на вредностите на активираниот мултипликатор, земајќи ги гејмерите на врвни казино сајтови блиску до максималната исплата од 10.000 пати. 

Гери Ло, сопственик на производ во Тандеркик, изјави: 

„Возбудени сме што го лансиравме Jiggly Cash, уште еден фантастичен додаток на нашето портфолио со извонредна тема и многу потенцијал за победа. Играчите ќе уживаат во возбудата на симболите Мистерии и функцијата Лавина, плус шанса да ја искористат дома 10.000 пати за нивниот облог во бонус рундата. Едвај чекаме да видиме што мислат тие“.

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести