Stakelogic ќе го претстави својот нов кориснички интерфејс за слот

Вести

2023-08-28

Benard Maumo

Стакелогик, водечки снабдувач на казино игри, најави обновен кориснички интерфејс (UI) за своите повеќе од 250 слот игри. Компанијата ќе го претстави новиот изглед на 9 ноември 2023 година, носејќи го искуството со игри на сосема ново ниво на забава и награди.

Stakelogic ќе го претстави својот нов кориснички интерфејс за слот

Овој врвен развој значи Стакелошки направи уште еден чекор за подобрување на корисничкиот интерфејс и општото искуство со играчот. Во официјалното соопштение, компанијата рече дека овие подобрувања гарантираат непречено патување низ играта.

На развивач на софтвер додаде дека надградбата на интерфејсот ќе има неизмерна корист за играчите. При интеракција со наградуваните мобилни слотови на компанијата, играчите ќе уживаат во попривлечно и визуелно попривлечно искуство.

Униформно искуство со игри низ одборот

Stakelogic рече дека новиот изглед ќе има флексибилен дизајн, прилагодувајќи се на потребите на играчите на различни уреди. Играчите на најдобрите нови онлајн казина ќе ужива во униформа интерфејс за игри без оглед на уредот.

Покрај тоа, компанијата целосно ги редизајнираше трендовските карактеристики на Super Stake и Buy Bonus кои се покажаа како омилени на играчите. Оваа промена обезбедува сосема нов изглед и искуство без проблеми, дозволувајќи им на гејмерите да ги истражуваат елементите во играта поинаку.

И на крај, обложувачите кои претпочитаат играње на мобилни телефони ќе бидат задоволни што интерфејсот е оптимизиран за лесна употреба на мобилни уреди. Дизајнот што е лесен за користење ќе им обезбеди врвно искуство за играње, без разлика дали се игра во движење или се одмора дома. 

Во последно време Stakelogic ја реслика својата библиотека со содржини бидејќи се обидува да го преземе водството во сцената на iGaming. Пред оваа објава, компанијата објави а сосема ново лоби на казино во живо, обезбедувајќи модерни и подобрени искуства.

Стефан ван ден Отелаар, главен извршен директор на Stakelogic, коментира:

„Со ажурираниот кориснички интерфејс, Stakelogic поставува нов стандард за интерактивни и волшебни гејмерски искуства. Ова подобрување ја рефлектира нашата посветеност на испорака на иновации и извонредност на играчите и партнерите. Не можеме да дочекаме да ви покажеме што имаме за ноември. карактеристика на која работевме напорно за да се осигураме дека ќе резонира и кај нашите клиенти и кај играчите! Сигурно ќе ја размрда индустријата!"

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести