Вести

July 27, 2023

Stakelogic нуди слатко искуство во Candyways Bonanza 3 Megaways

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

На 25 јули 2023 година, Stakelogic, развивач на казино игри со седиште во Малта, побара од играчите да закажат состанок со стоматолог додека тргнуваат на слатко патување во слотот Candyways Bonanza 3 Megaways. Оваа игра е продолжение на Candyways Bonanza 2 Megaways, нудејќи значителна доза на слатко Megaways акција.

Stakelogic нуди слатко искуство во Candyways Bonanza 3 Megaways

Stakelogic целосно го користи Megaways системот од Играње на големо време во овој слот со надградена мрежа со 6 ролни. Како и повеќето Megaways слотови на најдобрите нови казино сајтови, овој наслов испорачува до 117.649 начини на секое вртење. Играчите мора да одговараат на најмалку три симболи за бонбони на соседните макари за да добијат исплата до 6 пати од влогот.

Дополнително, играта користи иновативен механизам за каскадни макари секогаш кога играчите формираат добитна комбинација. Оваа функција ќе ги отстрани сите победнички симболи од таблата и ќе ги замени со нови што паѓаат од врвот.

За време на основната игра, играчите треба да обрнат големо внимание на означените симболи на горниот ролна. Ако истиот симбол се појави некаде на долната мрежа, тој ќе се трансформира во симбол на Wild, зголемувајќи ги вашите шанси да формирате поголема добитна комбинација.

Играчите во новите онлајн казина, исто така, можат да ги спуштат шарените симболи за растурање за да влезат во Бесплатни вртења круг. Ако слетаат 4, 5 или 6+ од овие симболи, играчите ќе добијат 10, 12 или 14 бесплатни вртења, соодветно. Може да се избере опцијата за обложување Super Stake за да се зголемат шансите за активирање на овие бонус игри.

Обожавателите на Candy Bear, исто така, ќе бидат среќни да ги видат како се појавуваат во Candyways Bonanza 3 Megaways со три можности за бонус. На секое вртење, може да има множители на Candy Spin кои се движат од 2x до 15x. Симболот Candy Bear Epic Win може да ја направи победата уште повозбудлива со додавање множител од 2x до 5x.

По низа настани, симболот за мистерија Candy Bear може да се открие како множител со вредност од 18x до 100x. Слот потоа ќе ја примени оваа вредност на мултипликаторот на добивката од рундите за бесплатно вртење.

Candyways Bonanza 3 Megaways е едно од многуте неодамнешни изданија од Стакелошки. Пет дена претходно, компанијата ја објави темата за риболов Големиот улов на Ерик. На почетокот на јули, Стакелогик ги објави блоковите на бизоните со наградувачки каскадни победи.

Ендрју Фрејзер, сопственик на производ на Stakelogic, ја изрази својата радост велејќи:

„По две години поминати, со задоволство се враќаме на серијата Candyways Bonanza. Оригиналните два слота се меѓу нашите најпопуларни хитови и едвај чекаме играчите да ги спуштат забите во Candyways Bonanza 3 Megaways. Со дополнителни бонус функции и шансата да освоите до 20.000 пати вашиот удел, уверени сме дека ова е најдобрата понуда на серијата досега“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Вести