Вести

March 20, 2023

Relax Gaming го лансираше Beellionaires Dream Drop со 10.000x исплата

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Бркачите на џекпот можат да ја доживеат возбудата од потенцијално освојување големи исплати играјќи ја најновата игра со џекпот на Dream Drop на Relax Gaming. Популарниот агрегатор на содржини на онлајн казино неодамна дебитираше Beellionaires Dream Drop, со големи победи исто така.

Relax Gaming го лансираше Beellionaires Dream Drop со 10.000x исплата

Во овој нов слот, играчите на најдобрите онлајн казина може да освои до 10.000 пати влог, благодарение на 1.024 победнички начини и релативно високата нестабилност. Сепак, 94% RTP е релативно низок.

Додека се во интеракција со дарежливите кралски пчели кои им подаруваат купишта монети, играчите можат да добијат награда до 0,5 пати од влогот. Ним им требаат само најмалку пет симболи со ниска плата за да се совпаднат на ролните. Исплатата може да се зголеми до 25 пати повеќе од влогот ако симболите се високо платени.

Гејмерите исто така можат да ги искористат бесплатните вртења доколку се појават три или повеќе расфрлани симболи. Покрај тоа, наградните пчели можат да се соберат во кошницата за да предизвикаат кралско повторно вртење. Оваа игра има собирачи на монети, надградувачи и познатиот џекпот од Dream Drop на развивачот.

Зборувајќи за џекпотот Dream Drop, оваа игра донесе до седум победници милионери само во последните десет месеци. Оваа револуционерна карактеристика плати над 2 милиони индивидуални добитници на џекпот низ петте џекпот играни на различни слотови за игри на Relax. Queen Bee и Prince Bee мора да бидат во иста комбинација за да ги активираат дарежливите награди. Откако ќе се соберат доволно симболи, се доделува соодветниот џекпот.

Коментирајќи го објавувањето на Beellionaires Dream Drop, Шели Хана, директорка на казино производи во Опуштете се играње, рече дека играта им дава на играчите целосно ново искуство кое го вклучува нивниот сакан џекпот од Dream Drop. Официјалниот претставник додаде дека пролетната сезона се ближи, давајќи им на играчите вистинска средина да имаат експлозија со оваа нова понуда и да постигнат неколку колосални победи.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести