Relax Gaming го додава Trigger Studios во својата програма за содржина со сребрени куршуми

Вести

2023-05-15

Benard Maumo

Relax Gaming го подобри своето портфолио Silver Bullet откако се здружи со Trigger Studios, развивач на содржини што брзо се зголемува. Оваа соработка значи дека казино игрите на Trigger Studios ќе бидат достапни на платформата Silver Bullet на Relax.

Relax Gaming го додава Trigger Studios во својата програма за содржина со сребрени куршуми

Од своето основање во 2022 година, Trigger Studios е посветена на изработката онлајн казино игри што ги прави играчите да чувствуваат возбуда, а исто така се стремат да направат визуелно импресивни слотови кои имаат уникатна и пионерска механика. 

Одличен пример е Phoenix Up Cash, слот со вжештени жешки визуелни елементи и волшебна естетика, создавајќи зголемено ниво на возбуда при секое вртење. И за да ги задржи играчите ангажирани и забавни, Phoenix Up Cash содржи уникатен елемент што им дава бесплатни кругови кога ќе се појави на ролните, служејќи како активирач за дополнителни бесплатни вртења.

Неодамна потпишаниот договор помеѓу Trigger Studios и Relax ќе му овозможи на Trigger да го искористи максимумот од импресивниот базен на Relax на премиера на нови онлајн казина. Партнерството, исто така, ќе му овозможи на студиото да има способност брзо да допре до широка публика во различни јурисдикции по лансирањето на нови казино игри.

Што рекоа

Шели Хана, директорка за казино производи на Relax Gaming, зборуваше за успехот на Trigger Studios во индустријата, истакнувајќи:

„Trigger Studios заработи репутација за создавање уникатни наслови кои во голема мера ги ангажираат играчите и брзо стануваат пионер во индустријата. Да можеме да ги додадеме како наш најнов партнер на Silver Bullet е одличен удар и знаеме дека операторите со задоволство ќе ги покажат нивното портфолио на игри“

Од нивна страна, Џоб Спиеро, ко-основач на Тригер Студио, изјави дека е чест да бидам избран да бидам дел од содржината на програмата Silver Bullet. Тој истакна дека Trigger Studios е среќна поради тоа Опуштете се играње ја призна креативната математика и идеи зад нејзините игри и го вклучи студиото во нивната програма.

Спиеро продолжи:

„Во Trigger работиме да ги возбудиме играчите за да не им биде здодевно ниту еден момент, носејќи ги на нови места како дел од искуството во играта. За ова, создадовме предизвикувачка математика која ја подобрува нашата содржина и ги држи играчите ангажирани додека чекаат во пресрет на следниот настан од играта“

Relax Gaming стана неоспорен лидер на пазарот B2B. Компанијата е регулирана и сертифицирана од Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство, а нејзината посветеност за извонредност е препознаена преку неколку престижни награди, како што е најдобар провајдер на софтвер за мобилни игри на EGR B2B наградите и Казино/Слот програмер на годината на наградите SBC. 

Relax Gaming го поседува и Дрим Дроп Џекпот, крунисувајќи го својот осми милионер на почетокот на месецот. Џекпотот е достапен во скоро сите наслови на слот од развивачот на игри и неговите партнери во студиото.

Најнови вести

Wazdan воведува есен со нова промоција на Mystery Fall Network
2023-09-15

Wazdan воведува есен со нова промоција на Mystery Fall Network

Вести