Вести

May 4, 2023

Playson дебитира наелектризирано искуство со Coin Strike: Hold and Win

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Playson, познат снабдувач на онлајн казино игри, објави блескав нов слот машина, Coin Strike. Видео слотот ги следи стапките на најновите изданија на компанијата, продолжувајќи ја познатата серија Hold and Win. 

Playson дебитира наелектризирано искуство со Coin Strike: Hold and Win

Веднаш по лансирањето на играта, ќе почувствувате наелектризирана атмосфера благодарение на саундтракот за рок гитара и анимираната позадина со молња. Тоа е игра 3x3 која најмногу ја добива својата инспирација од Royal Coins 2 на компанијата. Се разбира, функцијата Coin Strike е главната атракција.

  • Симболите со ниска вредност на играта се цреши, лимони, портокали и сливи. Тие можат да ги наградат играчите на најдобрите онлајн казина со до 4 пати влог, приземјувајќи најмалку три од нив на едно вртење. Грозјето, лубениците, ѕвоната и шипките се врвните икони, кои ги наградуваат гејмерите со 16x до 30x удел.
  • Дивите среќни седумки можат да ги заменат сите други икони освен бонус монетите. Доколку играчите соберат три од овие диви симболи, влогот чека со награда од 50x.

Кога златните бонус монети се појавуваат на макари еден и три, тие нудат парична награда. И ако ги спуштите специјалните монети за удар на средната ролна, бонус играта „Држи и победи“ ќе се активира кога златната бонус монета ќе слета на сите три ролни истовремено.

Во режимот „Држете и победи“, ролните се оставаат празни, освен симболите што се активираат, што дозволува само бонусните монети да се приклучат на играта. Специјалниот симбол за штрајк останува заклучен за целата бонус игра во средната ролна, собирајќи ги добивките презентирани од монетите за бонуси. 

Секој пат кога ќе се појави дополнителна бонус монета, бројот на вртења се ресетира на три. Монетите за бонуси може да понудат награди за џекпот, вклучувајќи мини (25x), минор (50x), мајор (150x) и гранд (1.000x).

Што рече Плејсон

Коментирајќи ја играта, Тамас Куштос, CCO на Плејсон, забележа:

„Возбудени сме што можеме да го објавиме објавувањето на Штрајк на монети: Држи и победи - подобрен слот базиран на некои од нашите најпопуларни игри. Механичарот Hold and Win е класичен и со целосно новата функција Strike Bonus, на корисниците им се ветува поинтензивно, опојно искуство со уште повеќе шанси за голема победа“.

Сопственикот на производот на Playson, Антон Иваников, продолжи: 

„Среќни сме што им го откриваме Coin Strike на нашите партнери и играчи – кој нуди и класични и целосно нови функции. Playson секогаш бара нови начини за ангажирање на играчите, па затоа со задоволство го откривам враќањето на нашите многу- Го сакаше механичарот Hold and Win – овој пат придружен со возбудлива графика за осветлување и музика на електрична гитара за да одговара на новиот Strike Bonus“.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести