Вести

March 23, 2023

Play'n GO повторно ја разгледува кавгата за кралското семејство со принцезата на Месечината Тринити

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Play'n GO, врвен добавувач на онлајн слотови, го претстави Moon Princess Trinity, продолжение на серијата Moon Princess со магија на слотовите. Слот им овозможува на играчите да победат со усогласување на најмалку три симболи за плаќање хоризонтално или вертикално на мрежата. 

Play'n GO повторно ја разгледува кавгата за кралското семејство со принцезата на Месечината Тринити

Moon Princess Trinity потсетува на класичната Moon Princess од 2017 година и нуди награда Clear the Grid. Во оваа функција, играчите на најдобрите онлајн казина може да освои множител од 50x секогаш кога ќе ја исчистат основната мрежа на играта.

Како што се очекуваше, наративот на играта се центрира околу трите принцези; Љубов, ѕвезда и бура. Слот јасно ја отсликува нивната способност да предизвикуваат неверојатни победи на класичен начин на аниме. 

Играта започнува со множител 1x, зголемувајќи се за 1 кога коцкар ги отстранува сите амблеми од мрежата. Во главната игра, до 5 значајни моменти ги прикажуваат магичните моќи на принцезите.

Moon Princess Trinity има возбудлива функција Girl Power која се активира по случаен избор за време на вртење со добитна комбинација. Љубовта, ѕвездата и бурата ја одредуваат оваа карактеристика и може да предизвика едно од следниве:

  • Прво, Princess Love ќе земе стандардни симболи, како што се Ѕвончето, Срцето, Ѕвездата, Кругот и некои од иконите со поголема плата и ќе ги претвори во избраниот симбол. Целта е да се зголеми потенцијалот на играчот да добие големи победи.
  • Второ, Princess Star ќе вметне 1 или 2 диви симболи на мрежата по случаен избор. Идејата е да се зголемат шансите на играчите да добијат мултипликатор со висока плата.
  • Конечно, Princess Storm ќе ги замени нископлатените симболи на мрежата со симболи со повисоко плаќање и Wilds. Ова му овозможува на играчот да ги доживее лунарните способности на принцезата.

Забележете дека ова е четвртиот дел од сагата за принцезата на Месечината. Неговите претходници вклучуваат Moon Princess 100 (2022), Moon Princess: Christmas Kingdom (2021) и оригиналот од 2017 година. 

Џорџ Олекси, раководител на зачувување игри во Play'n GO, коментираше дека компанијата со задоволство го најавува враќањето на серијата Moon Princess. Тој рече дека Moon Princess Trinity е одлична бидејќи останува доследна на оригиналната игра додека воведува четири извонредни нови функции.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Револуционизирање на игрите со VIP X серијата на Novomatic
2024-02-14

Револуционизирање на игрите со VIP X серијата на Novomatic

Novomatic