Вести

August 17, 2023

Play'n GO повторно обединува познати лица во својот најнов слот Hugo Legacy

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Play'n GO објави дека чекањето конечно заврши по објавувањето на Hugo Legacy. Играта ја одбележува 30-годишнината од Хуго Тролот, покажувајќи ја посветеноста на Play'n GO на огромните игри и реалните поставувања.

Play'n GO повторно обединува познати лица во својот најнов слот Hugo Legacy

Играна на мрежен простор 7x7, оваа игра ги обединува сите препознатливи ликови од последните пет ескапади на Хуго. Во последното издание, Хуго ги замолува своите пријатели Жан-Пол и Фернандо да му помогнат да ги спречи злобните дела на Скила и Дон Кроко по возбудливите настани на Хуго колички од 2021 година.

Играчите во нови казино сајтови мора да ги отстраните сите симболи Dynamite, Legacy Cap, Key, Gold, Diamond или Character од мрежата за да добиете типична победа во Hugo Legacy. Тие, исто така, треба да обрнат внимание на Мерачот за преполнување, кој може да се пополни за да се добијат бонуси.

Хуго, Жан-Пол, Фернандо, Дон Кроко и Скила можат да ги ослободат своите вештини на мрежата, правејќи ја играта повозбудлива и подинамична. Но, не грижете се ако управувањето со петте посебни личности изгледа како многу работа. Играчите во Hugo Legacy добиваат освежување за секоја способност додека играат.

Откако Hugo ќе акумулира 15 полнење, ќе се активира функцијата Charge. Првата функција Charge го зголемува бројот на диви симболи на мрежата од пет на осум, додека втората Charge трансформира два до пет симболи со ниска плата во симболи со висока вредност. Во третото полнење, Скила ги применува своите способности на мрежата додека брани еден или два симболи на Wild.

Во меѓувреме, Фернандо може да трансформира специфичен симбол во Wild on the fourth Charge. Потоа, во последната функција Charge, Жан-Пол ќе ги дуплира симболите за да создаде победнички кластери.

И на крај, играчите можат да соберат 35 и 50 симболи Scylla и Don Croco за да го активираат Бесплатно вртење режим со пет нивоа. Секој нов праг за бришење симболи отклучува разновиден избор на стимулации со тема за бесплатни вртења. Се разбира, играчите можат да ги обложуваат своите победи додека се во режимот за бесплатни вртења.

Раководител на играта Задржување на Play'n GO, Џорџ Олекси, коментираше:

„Hugo Legacy е навистина амбициозен слот. Оваа игра ги наградува обожавателите со кул климови и референци за ликови од целиот список на ликовите на Hugo, враќајќи ги незаборавните лица од оригиналниот Hugo (2016), како и Hugo 2 (2017), Hugo Goal (2018) и Hugo's Adventure (2019). Бидејќи е 30-тиот роденден на тролот Хуго, сосема е во ред да ја почитуваме IP, неговата мултимедијална франшиза и неговите слотови со овој навистина динамичен наслов. Карактеристиките на Charge и способностите специфични за карактерот се навистина прекрасно."

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести