Вести

July 21, 2023

Pariplay обезбедува ново партнерство за Fusion со Zitro Digital

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Pariplay, подружница на NeoGames SA (Nasdaq: NGMS), неодамна обезбеди уште едно Fusion партнерство со Zitro Games. Договорот дополнително ќе го прошири својот дофат на пазарот за онлајн коцкање по претходниот успех во малопродажниот сектор.

Pariplay обезбедува ново партнерство за Fusion со Zitro Digital

По договорот, бинго игрите и слотови на Zitro Digital ќе се приклучат на платформата за собирање содржини на Pariplay. За возврат, ова ќе го зголеми дигиталното присуство на добавувачот и ќе му помогне брзо да ги постигне своите цели за раст. Овој договор ќе им овозможи и на казино игри да стигнат до долгата листа на Париплеј на нови онлајн казино сајтови на различни пазари.

Zitro Digital, компанија позната по своето лидерство во малопродажниот домен, веќе има масовно присуство во многу земји. Компанијата е најдобро оценета во Латинска Америка и Шпанија, со најновиот договор што му овозможува да се прошири уште повеќе.

Како за Пари игра, новиот договор обезбедува значително зголемување на содржината за онлајн игри, нагласувајќи го брзото проширување на платформата Fusion. Компанијата неодамна се интегрираше EQL Игри на Северна Америка и Итни игри во тоа.

Платформата Fusion вклучува огромен избор од над 14.000 игри од над 120 провајдери. Вклучуваше и разновидни алатки за back-office дизајнирани да го зајакнат ангажманот и задржувањето на играчите.

Ешли Блор, директорот за партнерства во Париплеј, коментира:

„Горди сме на тоа колку порасна нашата понуда на Fusion, а Zitro Digital е фантастичен додаток на платформата. Висококвалитетната содржина, врвната технологија и континуираната иновација на Zitro Digital е совршено прилагодено за Fusion, како што секогаш сакаме да го подобриме нашето портфолио со најдобрите титули. Уверени сме дека ова ќе биде силно и успешно партнерство.“

Хозе Хавиер Марти, главен оперативен директор на Zetro Digital, додаде:

„Секогаш се стремиме да испорачаме водечка светска содржина и технологија, а интегрирањето со иновативната Fusion платформа на Pariplay е возбудлив чекор за нас. Ние сме светски лидери во видео бинго и нашите слотови забележаа континуиран раст поради нивната диференцијација и иновации, па затоа сакаме да го прошириме нашето присуство на интернет и да ги донесеме нашите игри до уште повеќе играчи заедно со Pariplay“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести