Pariplay обезбедува ново партнерство за Fusion со Zitro Digital

Вести

2023-07-21

Benard Maumo

Pariplay, подружница на NeoGames SA (Nasdaq: NGMS), неодамна обезбеди уште едно Fusion партнерство со Zitro Games. Договорот дополнително ќе го прошири својот дофат на пазарот за онлајн коцкање по претходниот успех во малопродажниот сектор.

Pariplay обезбедува ново партнерство за Fusion со Zitro Digital

По договорот, бинго игрите и слотови на Zitro Digital ќе се приклучат на платформата за собирање содржини на Pariplay. За возврат, ова ќе го зголеми дигиталното присуство на добавувачот и ќе му помогне брзо да ги постигне своите цели за раст. Овој договор ќе им овозможи и на казино игри да стигнат до долгата листа на Париплеј на нови онлајн казино сајтови на различни пазари.

Zitro Digital, компанија позната по своето лидерство во малопродажниот домен, веќе има масовно присуство во многу земји. Компанијата е најдобро оценета во Латинска Америка и Шпанија, со најновиот договор што му овозможува да се прошири уште повеќе.

Како за Пари игра, новиот договор обезбедува значително зголемување на содржината за онлајн игри, нагласувајќи го брзото проширување на платформата Fusion. Компанијата неодамна се интегрираше EQL Игри на Северна Америка и Итни игри во тоа.

Платформата Fusion вклучува огромен избор од над 14.000 игри од над 120 провајдери. Вклучуваше и разновидни алатки за back-office дизајнирани да го зајакнат ангажманот и задржувањето на играчите.

Ешли Блор, директорот за партнерства во Париплеј, коментира:

„Горди сме на тоа колку порасна нашата понуда на Fusion, а Zitro Digital е фантастичен додаток на платформата. Висококвалитетната содржина, врвната технологија и континуираната иновација на Zitro Digital е совршено прилагодено за Fusion, како што секогаш сакаме да го подобриме нашето портфолио со најдобрите титули. Уверени сме дека ова ќе биде силно и успешно партнерство.“

Хозе Хавиер Марти, главен оперативен директор на Zetro Digital, додаде:

„Секогаш се стремиме да испорачаме водечка светска содржина и технологија, а интегрирањето со иновативната Fusion платформа на Pariplay е возбудлив чекор за нас. Ние сме светски лидери во видео бинго и нашите слотови забележаа континуиран раст поради нивната диференцијација и иновации, па затоа сакаме да го прошириме нашето присуство на интернет и да ги донесеме нашите игри до уште повеќе играчи заедно со Pariplay“

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести