Lucky7even им нуди на новите играчи ексклузивен бонус за добредојде од 2.000 евра

Вести

2023-05-16

Benard Maumo

Дали барате различно искуство во казиното во сосема ново онлајн казино? Казиното Lucky7even ви го нуди тоа! Започнато во 2023 година, ова казино е лиценцирано и регулирано во Курасао. Исто така, обезбедува безбедност на играчот користејќи напредна SSL шифрирање. 

Lucky7even им нуди на новите играчи ексклузивен бонус за добредојде од 2.000 евра

Но, повеќето нови играчи честопати се заинтересирани за бонуси и промоции кога избираат нова страница за онлајн казино. Среќа7 дури не разочарува, наградувајќи ги новите гејмери до 2.000 евра. Значи, прочитајте го овој преглед за да дознаете за структурата на бонус и дали има некои скриени услови што треба да ги знаете. 

Што е Lucky7even Добредојдовте пакет?

Веднаш по креирањето на сметка на Lucky7even, казиното ве пречекува со бонус пакет за депозит до 2.000 евра. Наградата се доделува на рати со бонус од 50 бесплатни вртења секој пат кога ќе депонирате. 

По вашиот прв депозит, на нова онлајн казино страница нуди 100% до 500 евра бонус за натпревар. Згора на тоа, играчите од Полска и Финска добиваат 50 бесплатни вртења на Book of the Fallen by Прагматична игра. Играчите исто така можат да играат Wild Cash од BGaming, при што австралиските гејмери се насочени да го користат бонусот за бесплатни вртења на Wolf Treasure од IGtech. 

Казиното нуди бонус за повторно вчитување на вториот, третиот и четвртиот депозит. Еве ги процентите на натпреварите:

  • Втор депозит: 50% до 500 € + 50 бесплатни вртења. Бонусот има PLAY2 код. 
  • Трет депозит: 75% до 500 евра + 50 бесплатни вртења со бонус код PLAY3. 
  • Четврти депозит: 100% до 500 евра + 50 бесплатни вртења со промотивен код на PLAY3.

CasinoRank ги советува играчите да ги прочитаат условите за бонус во казиното за да ги знаат квалификациските игри за бонус за повторно вчитување. Тоа е затоа што квалификациите за играта се разликуваат помеѓу регионите. 

Барања за обложување и други услови

Условот за обложување е составен од кој било онлајн казино бонус бидејќи одредува колку брзо можете да ги повлечете добивките. Казино бонусите со високи барања за обложување се попредизвикувачки за повлекување. 

Lucky7even приложува услов за обложување 40 пати на бонусот за добредојде од 2.000 евра. На пример, ако добиете бонус од 100 евра, мора да обложите најмалку 4.000 евра (40 x 100 евра) пред да ги искеширате добивките од бонус. Некои казина може да достигнат 50x или 70x, што го прави ова барање за обложување сосема разумно. 

Други услови за пакетот за добредојде го вклучуваат следново:

  • Минимален депозит од 20 €.
  • Максимален бонус облог од 5 €.
  • Бараните бонуси истекуваат за 1 месец.
  • Максималните добивки од бесплатно вртење се ограничени на 200 евра.
  • Играчите од Обединетото Кралство не се квалификуваат.

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести