Вести

March 27, 2024

Fireworks Megaways™ од BTG: спектакуларен спој на бои, звук и големи победи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Клучни средства за носење:

Fireworks Megaways™ од BTG: спектакуларен спој на бои, звук и големи победи
  • Fireworks Megaways™, најновиот слот од Big Time Gaming, нуди 117.649 начини за победа и содржи каскадни симболи со секое вртење.
  • Играта го воведува бонусот Firework Wild, трансформирајќи ги симболите во Wilds за поголеми добивки и неограничен множител на победи за време на бесплатните вртења.
  • Со максимална експозиција од 150.335x и RTP од 96,44%, оваа игра ветува и возбудлива и наградна игра.

Ракетите се издигнуваат и се појавуваат како светкави бомби, тркалата на Кетрин пукаат од музиката што предизвикува експлозивни верижни реакции, римските свеќи плукаат оган. Тоа може да биде само пиротехничкиот сон Огномет Megaways™, новиот слот од Big Time Gaming (BTG) кој ќе ја запали мрежата на Evolution на 27 март.

Со 117.649 начини за победа и запаливи каскадни симболи при секое вртење, ова е игра која ќе ве „ооох-инг“, а да не зборуваме „ааа-инг“ со задоволство.

Благодарение на Диви бонус за огномет, секое вртење и секоја реакција носи излив на возбуда кога една од четирите позиции на Екстра ролна се запали по случаен избор за да се ослободи блескав светлосен приказ.

Кога виолетова, црвена, сина или зелена огномет ќе слета во осветлена положба, тој магично се трансформира во Диви симбол за шанса за голема победа.

За време на Бесплатни вртења, неограничениот мултипликатор на добивки се зголемува со секој активиран див бонус на Firework, создавајќи повеќе експлозии на бои кои инспирираат стравопочит. Секое бесплатно вртење и реакција ќе запали две од четирите позиции за дополнителна ролна, удвојувајќи ги вашите шанси да го активирате дивиот бонус за огномет.

Но, возбудата не застанува тука. Користете Win Exchange™ да ги претворите вашите големи добивки во 12 бесплатни вртења. Алтернативно, нурнете директно во акцијата „Бесплатни вртења“ со чукање на срцето Купи бонус за 100 пати влог и нека започне огнометот.

Искусете го возбудувањето на запрепастувачки 150.335x максимална изложеност во комбинација со импресивен RTP од 96,44% – гејмерско уживање кое ветува дека ќе ги плени и воодушеви играчите на секој чекор.

Ник Робинсон, извршен директор на BTG, рече: „Fireworks Megaways™ е возбудлив спектакл со бои и звук дизајниран да ги подигне нивоата на ангажираност до максимум“

Покрај неговиот визуелно зачудувачки дисплеј, овој слот го воведува и возбудливото Диви бонус за огномет, поставувајќи нов стандард за возбудливи карактеристики. Со Fireworks Megaways™, не се работи само за играње игра; се работи за потопување во извонреден спектакл на возбуда, иновации и гејмерска авантура како ниедна друга.

Николас Питерс, главен директор за развој на бизнис за Европа во Evolution рече: „Оваа игра е аудио-визуелно задоволство што ќе ги плени играчите. ја претвори скромната игра со слот во славен огномет“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести