Вести

September 4, 2023

Evoplay Entertainment го зајакнува глобалното присуство со REEVO партнерството

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Evoplay Entertainment, водечки снабдувач на онлајн слотови, склучи партнерство со REEVO, популарна платформа за собирање содржини B2B. Ова партнерство ќе му помогне на развивачот на слотовите да допре до повеќе играчи на мрежата за агрегација на REEVO. По оваа соработка, операторите партнери на REEVO сега ќе можат да ги вградат разновидните видео слотови, игри на маса и инстант игри на Evoplay.

Evoplay Entertainment го зајакнува глобалното присуство со REEVO партнерството

Evoplay е познат по својата посветеност на обезбедување на врвна игра и супериорен дизајн. На развивач на софтвер може да се пофали со повеќе од 200 слотови, игри на маса и инстант игри во својот репертоар, кој постојано се проширува за да им обезбеди на гејмерите врвни искуства. Соработката ги истакнува силните страни на двата бизниси во подобрувањето на искуствата на играчите преку заеднички иницијативи.

Оваа најава не е изненадувачки бидејќи REEVO неодамна ја засили својата платформа за собирање содржини за да вклучи над 70 развивачи на игри. Агрегаторот на содржини моментално може да се пофали со над 8.000 казино игри, вклучувајќи слотови, игри на маса и наслови во живо.

На почетокот на минатиот месец, компанијата одобри а партнерство со RubyPlay да ги снабди 80+ игрите на развивачот на неговата платформа за агрегација. Уште во истиот месец, REEVO и Orbital Gaming соработуваше за да ги интегрира традиционалните игри на програмерите како Keno, Dice и Poker.

Коментирајќи го партнерството, Петра Марија Пола, шеф на продажба во REEVO, рече:

„Ова е возбудлив скок напред за REEVO. Со беспрекорно интегрирање на динамичните, интерактивни игри на Evoplay во експанзивниот репертоар на REEVO, им претставуваме на операторите невидена можност да ги подигнат своите понуди“

Владимир Малакчи, главен комерцијален директор во Evoplay, додаде дека договорот и овозможува на компанијата да ги испорача своите волшебни игри и „алатки за гејмификација со потпис“ на играчите на нови онлајн казина ширум светот.

Официјалниот претставник додаде:

„Оваа соработка ја нагласува нашата обединета посветеност да ги поместиме границите на искуството на играчите и да постигнеме забележителни чекори во растот на бизнисот

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Вести