Вести

April 10, 2024

Continent 8 Technologies постигнува статус на премиер партнер во програмата Broadcom

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Клучни средства за носење:

Continent 8 Technologies постигнува статус на премиер партнер во програмата Broadcom
  • Continent 8 Technologies доби статус на премиер партнер во рамките на програмата за партнери на Broadcom за даватели на услуги на VMware Cloud.
  • Овој статус ја потврдува стручноста на Континент 8 за испорака, управување и поддршка на VMware Cloud Foundation и соседните решенија.
  • Со повеќе од 25 години искуство, Континент 8 нуди робусни решенија за инфраструктура и поврзување, управувајќи со преку 150 опкружувања на клиенти во облак на глобално ниво.
  • Сеопфатното портфолио на услуги на компанијата вклучува јавни и приватни облаци, резервна копија надвор од локацијата, складирање на предмети и заштита од сајбер безбедност.

Continent 8 Technologies, клучна сила во решенијата за управуван хостинг, поврзување, облак и сајбер-безбедност за глобалниот сектор за коцкање преку Интернет, неодамна ја подигна својата моќ на решенија за VMware со обезбедување статус на Премиер партнер во новоотворената програма Broadcom.

Партнерската програма на Broadcom за даватели на услуги на VMware Cloud (VCSP) го позиционира Континент 8 како доверлив партнер на VMware, давајќи му овластување да испорачува највисоко ниво на управувани облак решенија ширум светот. Постигнувањето на статусот Premier Partner е доказ за придржувањето на Континент 8 до највисоките стандарди и квалификации во распоредувањето, управувањето и помошта на VMware Cloud Foundation (VCF) и соодветните решенија. Влезот во оваа елитна програма е ексклузивен, резервиран за клучните партнери лично поканети од Broadcom.

Со наследство кое опфаќа повеќе од 25 години, Континент 8 изгради неспоредлива репутација за своите сигурни решенија за инфраструктура и поврзување, задоволувајќи ги најстрогите онлајн барања. Добивањето на овој партнерски статус ја нагласува неговата компетентност во управувањето со критичните оптоварувања и дополнително ја зацврстува нејзината позиција на пазарот.

Инфраструктурата на континентот 8 опфаќа 15 јавни, регулирани облаци со повеќе станари, како дополнение на преку 40 приватни, посветени облаци за станари на глобално ниво. Оваа широка мрежа овозможува обезбедување на врвни управувани и професионални услуги.

Евиденцијата на компанијата вклучува бројни успешни миграции на клиенти од невиртуелизирани средини и постојни VMware инфраструктури до целосно управувани и усогласени облаци. Овие транзиции донесоа значителни заштеди на трошоците преку скалите за лиценцирање и можностите за деноноќна поддршка.

Управувајќи со преку 150 виртуелни опкружувања на клиенти во облак низ континентите, Континент 8 обезбедува постојано, висококвалитетно, еластично и заштитено искуство со DDoS, исполнувајќи ги барањата за обемот на работа на клиентите на глобално ниво.

Едвард О'Конор, главен технички директор во Continent 8 Technologies, го истакна значењето на постигнувањето статус на Премиер партнер. Тој изјави: „Постигнувањето на статусот на Премиер партнер по купувањето на Broadcom и промената во комерцијалната средина беше важна пресвртница за Континентот 8“. Тој дополнително ги елаборираше придобивките, нагласувајќи ја ефикасноста на трошоците и способноста на компанијата ефективно да управува и да мигрира работни оптоварувања на VMware.

Додавајќи го коментарот, Џастин Коснет, главен директор за производи во Continent 8 Technologies, ја истакна важноста на овој партнерски статус за овозможување избор на клиентите во облак услугите. Тој истакна: „Овој статус на партнер е клучен за да продолжиме да им овозможуваме на клиентите да го изберат својот облак, а Континент 8 управува, обезбедува и ги поврзува“

Со плановите за лансирање на уште два јавни облаци во САД и LatAm во следниот квартал, проширувањето на Continent 8 и усвојувањето на неговите способности за облак ги одразуваат силните перформанси и посветеноста на неговите професионални и управувани тимови за услуги. Овој потег е насочен кон обезбедување на сеопфатно, алтернативно решение за клиентите кои имаат за цел да ги намалат технолошките трошоци додека ја одржуваат или подобруваат усогласеноста со регулативата преку инклузивни резервни услуги.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести