Вести

May 16, 2024

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Клучни средства за носење:

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
  • CogniPlay лансира сеопфатна, модуларна онлајн наградна игра и платформа за социјални игри.
  • Платформата е дизајнирана да се грижи за просперитетниот пазар на наградни казино во САД, нудејќи решение со бела етикета за бизнисите.
  • Клучните карактеристики вклучуваат интеграции на игри со големи програмери, KYC, проверка на лична карта и робусни системи за поддршка на клиенти и играчи.

Од Дејв Соер, Последно ажурирано на 16 мај 2024 година

Во возбудлив развој за светот на онлајн игрите, CogniPlay официјално го објави лансирањето на нивниот иновативен софтверски производ, насочен директно кон револуција во секторот на онлајн игрите и социјалните игри. Оваа нова платформа ветува дека ќе понуди робусно, прилагодено решение за бизнисите кои сакаат да се нурнат или да го прошират своето присуство на брзорастечкиот пазар на наградни казино во САД.

Растечката плима на казина на наградната игра

Привлечноста на наградните казина во САД е непобитна, со јасна нагорна траекторија по популарност. Бидејќи традиционалните ентитети за игри со вистински пари гледаат кон овој модел за потенцијални приливи на приходи, отсуството на јасен лидер на пазарот во решенијата за платформи остави празнина за преземање. Влезете во CogniPlay, со нивното сеопфатно решение со бела ознака дизајнирано да го насочи процесот на влегување на пазарот, нудејќи ефикасен пат и за новите и за етаблираните брендови да профитираат од овој тренд.

Што го издвојува CogniPlay?

Платформата на CogniPlay се издвојува поради својата модуларна природа, овозможувајќи им на клиентите флексибилност да ја прилагодат својата понуда за да одговара на нивната единствена визија и потребите на пазарот. Платформата не е само за олеснување на игрите, туку е комплетен екосистем со интеграции кои се протегаат низ Pragmatic Play, BetSoft, Mascot Gaming и многу повеќе, обезбедувајќи пристап до стотици игри.

Надвор од интеграциите на игри, CogniPlay нуди пакет алатки и услуги неопходни за водење успешна операција за онлајн игри. Ова вклучува софтвер за придружна програма, CRM платформи, верификација на KYC и ID, Geo-IP системи, гејмификација и поддршка на клиентите. Овој сеопфатен пристап осигурува дека клиентите можат да испорачаат искуство за играње од највисоко ниво на нивните играчи.

Иднината е Светла

CogniPlay не се потпира на своите ловорики, со развојна линија која ветува брза еволуција на платформата. Ова предвидување гарантира дека клиентите секогаш ќе имаат пристап до иновативни карактеристики и уникатни предлози за продажба, зголемувајќи го ангажманот и задоволството на играчите.

Освен тоа, управуваните услуги на CogniPlay нудат нарачано решение за клиентите, пополнувајќи ги сите празнини во експертизата или ресурсите. Ова, во комбинација со нивната посветеност на водечкото управување со клиентите во индустријата, го позиционира CogniPlay како партнер, а не само како провајдер.

Збор од извршниот директор

Алан Тарнер, главен извршен директор на CogniPlay, изрази ентузијазам за лансирањето, истакнувајќи ја флексибилноста на платформата, заштитата од иднината и мерките за одговорно играње како клучни диференцијали. „Возбудени сме што нудиме решение кое не само што ги задоволува тековните потреби на нашите клиенти, туку е и подготвено да се прилагоди на идните регулаторни или законски промени“, изјави Тарнер. „Нашиот фокус на одговорното играње и вистинските технолошки алатки обезбедуваат безбедна и пријатна средина и за клиентите и за играчите

Во заклучок

Влезот на CogniPlay на пазарот на онлајн наградни игри и платформа за социјални игри означува значајна пресвртница. Со силен фокус на флексибилност, заштита од иднината и одговорно играње, CogniPlay е подготвен да стане клучен играч во индустријата, нудејќи неспоредливо решение за бизнисите кои сакаат да остават свој белег во светот на наградните казина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во чудниот свет на слот-играта „Fugly Pets“ од Stakelogic
2024-04-23

Нурнете во чудниот свет на слот-играта „Fugly Pets“ од Stakelogic

Вести