Вести

March 21, 2023

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Најавено е дека Betfred ќе ја лансира IGT's PlaySports-Powered Sportsbook во Невада. Во иднина, Betfred ќе обезбеди мобилни спортско обложување напојувано од платформата PlaySports на IGT.

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Betfred и Mobile Sportsbook

Повеќегодишниот технолошки аранжман PlaySports со искусен оператор за спортско обложување Betfred му овозможи на International Game Technology PLC да го прошири своето присуство во Невада за спортско обложување. Mohegan Sun Sportsbook во Virgin Hotels Las Vegas, член на Curio Collection by Hilton, ќе се напојува од Betfred користејќи ја технологијата IGT PlaySports во согласност со условите на договорот. Ова партнерство го поддржува влезот на Betfred во обложувачката индустрија во Невада, како и првата Betfred спортска книшка напојувана од IGT во САД.

Додека врската ќе започне со малопродажно спортско обложување, Бетфред се надева дека во иднина ќе воведе мобилна спортска книшка напојувана од PlaySports. Спортската книшка за малопродажба на Mohegan Sun ќе биде првата Betfred спортска книшка во САД напојувана со технологијата PlaySports на IGT.

Брајан Бенет, главен извршен директор на Betfred USA Sports, рече:

„Извонредната репутација и влијание на IGT PlaySports на американскиот пазар за спортско обложување, заедно со нивната способност за навигација во сложени регулаторни средини, му даваат на Betfred врвна доверба во нашиот избор да биде партнер со IGT во Невада. Искусниот тим на IGT PlaySports и докажан технологијата ќе му овозможи на Betfred да ја зголеми нашата работа паралелно со можностите на пазарот и да воспостави конкурентно и привлечно обложувачко искуство во највозбудливата дестинација за игри во светот“

И не само тоа, туку и претседателот на спортско обложување на IGT, Џо Ашер, го коментираше партнерството со Бетфред. Тој објасни дека со цел да го набљудува сопственикот на фирмата за спортско обложување со седиште во ОК, тој лично отишол на најновото сослушување на Одборот за контрола на игри во Невада. Покрај тоа, тој рече: 

„Тој е легенда во обложувалницата, а Betfred е еден од најлегендарните брендови во индустријата за спортско обложување; чувствувајќи чест да работам со тимот на Фред во САД, и тие го претставија производот Betfred во Невада и му помогнаа на брендот да создаде успешен спортска книшка која ќе им се допадне на локалните спортски фанови и посетителите. IGT PlaySports со нетрпение очекува да го примени нашето огромно искуство во Невада и пошироко за да му помогне на Betfred да создаде успешна спортска книшка што ќе им се допадне на локалните спортски фанови и посетителите

Бетфред најпрво ќе започне со обложување на мало пред да се стремите да започне обложување со мобилни телефони подоцна. Во Соединетите Американски Држави и Канада, повеќе од 80 гејмерски установи користат IGT за напојување на спортското обложување.

IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Што се однесува до IGT, тој е лидер во игрите во светски размери. За играчите во сите регулирани канали и ниши за игри, од лотарии и машини за игри до спортско обложување и дигитално, тие обезбедуваат пријатни и одговорни искуства за играње. Нивните решенија создаваат неспоредливи казино игри кои ги ангажираат играчите и го поттикнуваат развојот со користење на плејада привлечни содржини, значителни инвестиции во иновации, аналитика на играчи, оперативно знаење и врвна технологија.

Тие имаат силно локално присуство и врски со властите во повеќе од 100 нации ширум светот. Тие додаваат вредност со почитување на најголемите стандарди за одговорност, чесност и услуга.

Играчите можат да најдат многу повеќе информации за врвни нови казина и коцкање партнерства на CasinoRank. Слободно истражувајте!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести