Вести

December 27, 2022

4 нови возбудливи отворање на казино во 2023 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Вљубениците во казината планираат да патуваат низ светот за да посетат асортиман на нови казина и луксузни одморалишта кои се планирани да се отворат во 2023 година. Титаните на индустријата градат експанзивни забавни комплекси вредни повеќе милијарди долари, кои им се спротивставуваат на сегашните копнени казино одморалишта на пазарот. Нудејќи широки луксузни сместувања, забава, кулинарски задоволства и игри, очекуваните одморалишта се очекува да привлечат глобтротери од целиот свет.

4 нови возбудливи отворање на казино во 2023 година

Одликувајќи се со широк избор на опции за игри во казино, луксузни сместувања, вкусна кујна и воодушевувачки погледи, секое одморалиште во казино носи свои уникатни опции за забава за остроумните гости. Ајде да ги истражиме овие четири одморалишта и луксузните сместувачки капацитети што секое ги нуди на гејмерите и туристите.

Инспирирај интегрирано одморалиште

Inspire Integrated Resort нуди семејна забава и располага со повеќе од 1100 луксузни соби. Со забава, јадење и шопинг, интегрираното одморалиште обезбедува пријатни опции за гостите, вклучувајќи 700 електронски игри и 150 игри на маса во казиното, како и воден парк и конгресен центар.

Развиено од Mohegan Gaming & Entertainment од Северна Америка и планирано да се отвори во 2023 година, забавното одморалиште вредно повеќе милијарди долари носи целосно интегрирано забавно искуство на Јужна Кореа, вклучувајќи изложби, уметност и изведби во живо. Сместено во Инчеон, Јужна Кореја, одморалиштето е првото со експанзивен луксузен хотел, извонредно јадење, туристичко казино, место за забава и конгресен центар во земјата.

Како што Мохеган се проширува на јужнокорејскиот пазар, компанијата го користи своето искуство во игрите за да обезбеди врвна забава, сместување и кујна. Со додавање на меѓународен менаџмент на растечката листа на достигнувања на компанијата, таа продолжува да гради силна репутација. Избрана од мноштво потенцијални инвеститори, јужнокорејската влада го избра Мохеган, бизнис управуван од Индијанците, за да го реализира иновативното одморалиште и центар за забава. Со тотално уникатен концепт и дизајн, Inspire е првиот забавен центар во светот со приватен аеродромски терминал.  

Ayre Resort & Casino во Антигва и Бермуди

Ayre Resort & Casino им нуди на гостите уникатни забавни искуства и кујна од светска класа наспроти позадината на релаксирачките сместувања во одморалиштето на плажа. Планирано да се отвори во 2023 година на островот Антигва кој го одзема здивот, луксузниот имот со 5 ѕвезди се наоѓа на брегот на океанот.

Гостите уживаат во прекрасната глетка на океанот додека доживуваат возбудлива акција во казино и се релаксираат во спа и велнес центарот на лице место. Фокусирајќи се на подобрување на искуството со стареење, велнес центарот Ајр нуди оптимална емоционална, физичка, когнитивна и социјална поддршка со напредна наука за да им помогне на гостите да уживаат во животот.

Групацијата Ајре соработува со владата на Антигва за да отвори одморалиште со пет ѕвезди до 2023 година. Со изградбата која чини повеќе од 100.000 милиони американски долари, таа се усогласува со плановите на владата да ги подобри туристичките опции за посетителите на островот. Програмерите очекуваат одморалиштето да привлече специфичен сегмент на туристи кои сакаат да се забавуваат додека учествуваат во велнес активности. Достапно за жителите на островот и туристите, одморалиштето служи како база за оние кои се заинтересирани да дознаат повеќе за историјата и културата на Антигва. Со создавање на луксузно искуство во одморалиштето, владата очекува проектот да помогне во проширувањето на туризмот и економијата на островот.

Еден од неколкуте Ејр велнес центар и бањи предвидени како отворено ново казино низ целиот свет, локацијата Антигва има повеќе ресторани, како и конгресен центар.

Solaire одморалиште Северна

Со неколку опции за јадење, гостите на Solaire Resort & Casino доживуваат вкусна кујна, спа центар и отворен базен. Неговиот иновативен театар нуди популарна забава. Со соби поставени на позадината на зајдисонцата што го одземаат здивот, луксузните сместувања го подобруваат престојот во новото казино одморалиште, почнувајќи од 2023 година.

Изборот за јадење вклучува јапонски, кантонски и италијански јадења со квалитетни вина и пијалоци. Нудејќи менија од иконски готвачи, одморалиштето на гостите им нуди и кујна од висока класа и лежерна кујна, додека интегрира забава за игри за да привлече меѓународни посетители. Со повеќе од 1200 слотови и 300 игри на маса во експанзивното казино, гостите уживаат во широк спектар на опции за коцкање.

Емералд Беј одморалиште и казино

Се наоѓа на туристичкиот остров Себу, Филипини, Emerald Bay Resort е обемен развоен проект кој вклучува повеќе од 800 хотелски соби, 18 ресторани, разработено казино и конгресен центар. Се очекува во казиното да има повеќе од 1.000 слотови и 146 игри на маса. PH Resorts започна со изградба во 2017 година и треба да го отвори одморалиштето за гости во 2023 година. Сместено на имот на плажа, казиното се очекува да привлече туристи од целиот свет.

Резиме

Меѓународните локации служат како домаќин на четири од најочекуваните нови луксузни казино одморалишта кои ќе започнат со работа во 2023 година. Сместени на релаксирачки локации со инспиративен поглед, сите одморалишта имаат една заедничка работа. Секоја интегрира акција во живо на казино за да привлече гејмери од глобални локации. Комплетни со забава, луксузни сместувања и широк избор на избор на кујна, одморалиштата можат да привлечат остроумни туристи.

Секое казино одморалиште носи своја уникатност на пазарот. Од велнес бањи до приватен аеродромски терминал, иновативните карактеристики предизвикуваат меѓународен интерес за овие дестинации за одморалиште на казино. За среќа, гостите не треба да чекаат да резервираат одморалиште. Повеќето хотели дозволуваат претходна резервација; планирајте ја вашата посета денес!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести