Успешните игри ослободуваат хаос во борбите со бикови со Моќниот Торо

Вести

2023-03-21

Benard Maumo

Booming Games неодамна ги покани своите фанови на големиот шпански настан за борба со бикови со The Mighty Toro. Во оваа игра, играчите ќе уживаат во автентична атмосфера на борби со бикови на дисплеј 5x4 со 20 линии за обложување. 

Успешните игри ослободуваат хаос во борбите со бикови со Моќниот Торо

Моќниот Торо им овозможува на среќните играчи да создадат победа со совпаѓање на најмалку три симболи на линијата за обложување. И за да ги подобрите вашите шанси да ја преживеете правливата борба, оваа игра доаѓа со различни функции, вклучувајќи бесплатни вртења, расфрлања и диви мултипликатори.

Wild Multipliers може по случаен избор да се појават за време на основната игра за да ги награди гејмерите со 5 пати почетен влог. Иконите Scatter исто така додаваат возбуда на најдобрите онлајн казина со активирање на бонус за бесплатни вртења ако слетаат на макари 1, 3 и 5. Сепак, вртењето на тркалото за награда го одредува бројот на бонус вртења, при што среќните играчи добиваат до 15 круга со Walking Wilds. 

Во меѓувреме, Wild Multiplier ќе остане заклучен на ролните во текот на целиот период. Но, може да ја промени својата позиција, зголемувајќи го вашиот потенцијал за добивање на 7.000 пати главната награда. 

Ако сакате да скокнете директно во борба со бикови, Игри во подем ви овозможува да го направите тоа со функцијата Bonus Buy. Овде, играчите можат да го купат својот пат во круговите на бонус спин во зависност од тоа колку имаат. Но, оваа функција не е дел од брендираната игра бидејќи е нелегална во некои јурисдикции како Обединетото Кралство.

Коментирајќи ја играта, Мориц Блуме, директор на производи во Booming Games, забележа дека „Моќниот Торо“ е импресивен слот што ја имитира драматичната атмосфера на шпанските борби со бикови. Тој рече дека многу нестабилната природа на играта несомнено ќе ги забрза срцата, бидејќи Wilds, Multipliers и Free Spins им нудат на играчите можност да победат големи. 

„Ова е силен додаток на нашето растечко портфолио на слотови, и со нетрпение очекуваме да видиме играчи кои влегуваат во рингот“, додаде Блуме.

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести