Вести

March 21, 2023

Успешните игри ослободуваат хаос во борбите со бикови со Моќниот Торо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Booming Games неодамна ги покани своите фанови на големиот шпански настан за борба со бикови со The Mighty Toro. Во оваа игра, играчите ќе уживаат во автентична атмосфера на борби со бикови на дисплеј 5x4 со 20 линии за обложување. 

Успешните игри ослободуваат хаос во борбите со бикови со Моќниот Торо

Моќниот Торо им овозможува на среќните играчи да создадат победа со совпаѓање на најмалку три симболи на линијата за обложување. И за да ги подобрите вашите шанси да ја преживеете правливата борба, оваа игра доаѓа со различни функции, вклучувајќи бесплатни вртења, расфрлања и диви мултипликатори.

Wild Multipliers може по случаен избор да се појават за време на основната игра за да ги награди гејмерите со 5 пати почетен влог. Иконите Scatter исто така додаваат возбуда на најдобрите онлајн казина со активирање на бонус за бесплатни вртења ако слетаат на макари 1, 3 и 5. Сепак, вртењето на тркалото за награда го одредува бројот на бонус вртења, при што среќните играчи добиваат до 15 круга со Walking Wilds. 

Во меѓувреме, Wild Multiplier ќе остане заклучен на ролните во текот на целиот период. Но, може да ја промени својата позиција, зголемувајќи го вашиот потенцијал за добивање на 7.000 пати главната награда. 

Ако сакате да скокнете директно во борба со бикови, Игри во подем ви овозможува да го направите тоа со функцијата Bonus Buy. Овде, играчите можат да го купат својот пат во круговите на бонус спин во зависност од тоа колку имаат. Но, оваа функција не е дел од брендираната игра бидејќи е нелегална во некои јурисдикции како Обединетото Кралство.

Коментирајќи ја играта, Мориц Блуме, директор на производи во Booming Games, забележа дека „Моќниот Торо“ е импресивен слот што ја имитира драматичната атмосфера на шпанските борби со бикови. Тој рече дека многу нестабилната природа на играта несомнено ќе ги забрза срцата, бидејќи Wilds, Multipliers и Free Spins им нудат на играчите можност да победат големи. 

„Ова е силен додаток на нашето растечко портфолио на слотови, и со нетрпение очекуваме да видиме играчи кои влегуваат во рингот“, додаде Блуме.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести