Вести

September 26, 2023

Уживајте во четврток во Cashback во казиното Izzi секоја недела| Добијте до 10% Cashback

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Izzi Casino е нова страница за игри во сопственост на Carrer NV и лиценцирана од Curacao e-Gaming. Како што се очекуваше од новото казино, Izzi ги мами играчите со различни бонуси и промоции, вклучувајќи го и 100% бонус за добредојде на натпреварот со 500 бесплатни вртења на Mechanical Clover од BGaming.

Уживајте во четврток во Cashback во казиното Izzi секоја недела| Добијте до 10% Cashback

Значи, овој водич ќе се фокусира на неделната понуда за враќање на готовина на казиното за лојални играчи. Ќе го откриете процентот на бонус, условот за обложување, процентот на придонес во играта и многу повеќе.

Како функционира бонусот за враќање на готовина во четврток на Izzi Casino

Овој бонус е релативно лесно да се разбере ако знаете што е бонус за враќање на готовина. За оние кои не, казино враќање на готовина е понуда каде што веб-локацијата враќа дел од вашите несреќни облози во одреден период. Процентот често ја означува стапката на враќање, што значи дека повисоката стапка се преведува на поголем бонус за враќање на готовина.

Тоа рече, Казино Изи ветува дека ќе ги наградува играчите со бонус за враќање на готовина секој четврток од 09:00 до 10:00 UTC. Играчите треба само да уживаат во нивните омилени казино игри во текот на референтниот период за да се квалификуваат за промоција.

Стапката на враќање на готовина зависи од статусот на играчот во ексклузивниот ВИП клуб на казиното. Подолу се стапките:

  • Ново - 10%
  • Редовно - 10%
  • Премиум - 10%
  • ВИП – 10%

Одредби и услови за бонус за враќање на готовина

Секој бонус за казино има одредби и услови, а бонусот на Izzi Casino не е исклучок. Прво и основно, на ново онлајн казино наведува дека условот за обложување за наградата за враќање на готовина зависи од ВИП позицијата на играчот. Еве ги барањата за обложување:

  • Ново – услов за обложување 20 пати
  • Редовно - барање за обложување 10 пати
  • Премиум - 5x услов за обложување
  • ВИП – услов за обложување 3 пати

Покрај условот за обложување, казиното наведува дека неделен бонус е достапен за барање еднаш во текот на референтниот период, а наградата истекува за 72 часа. Исто така, наградата е отворена за гејмери ​​чии вкупни облози за време на периодот на бонус ги надминуваат нивните вкупни добивки за над 100 евра. Покрај тоа, бонусот за враќање на готовина е достапен за гејмерите чии вкупни депозити откако се приклучија на Izzi ги надминуваат нивните повлекувања.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести