Вести

September 26, 2023

Уживајте во четврток во Cashback во казиното Izzi секоја недела| Добијте до 10% Cashback

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Izzi Casino е нова страница за игри во сопственост на Carrer NV и лиценцирана од Curacao e-Gaming. Како што се очекуваше од новото казино, Izzi ги мами играчите со различни бонуси и промоции, вклучувајќи го и 100% бонус за добредојде на натпреварот со 500 бесплатни вртења на Mechanical Clover од BGaming.

Уживајте во четврток во Cashback во казиното Izzi секоја недела| Добијте до 10% Cashback

Значи, овој водич ќе се фокусира на неделната понуда за враќање на готовина на казиното за лојални играчи. Ќе го откриете процентот на бонус, условот за обложување, процентот на придонес во играта и многу повеќе.

Како функционира бонусот за враќање на готовина во четврток на Izzi Casino

Овој бонус е релативно лесно да се разбере ако знаете што е бонус за враќање на готовина. За оние кои не, казино враќање на готовина е понуда каде што веб-локацијата враќа дел од вашите несреќни облози во одреден период. Процентот често ја означува стапката на враќање, што значи дека повисоката стапка се преведува на поголем бонус за враќање на готовина.

Тоа рече, Казино Изи ветува дека ќе ги наградува играчите со бонус за враќање на готовина секој четврток од 09:00 до 10:00 UTC. Играчите треба само да уживаат во нивните омилени казино игри во текот на референтниот период за да се квалификуваат за промоција.

Стапката на враќање на готовина зависи од статусот на играчот во ексклузивниот ВИП клуб на казиното. Подолу се стапките:

  • Ново - 10%
  • Редовно - 10%
  • Премиум - 10%
  • ВИП – 10%

Одредби и услови за бонус за враќање на готовина

Секој бонус за казино има одредби и услови, а бонусот на Izzi Casino не е исклучок. Прво и основно, на ново онлајн казино наведува дека условот за обложување за наградата за враќање на готовина зависи од ВИП позицијата на играчот. Еве ги барањата за обложување:

  • Ново – услов за обложување 20 пати
  • Редовно - барање за обложување 10 пати
  • Премиум - 5x услов за обложување
  • ВИП – услов за обложување 3 пати

Покрај условот за обложување, казиното наведува дека неделен бонус е достапен за барање еднаш во текот на референтниот период, а наградата истекува за 72 часа. Исто така, наградата е отворена за гејмери ​​чии вкупни облози за време на периодот на бонус ги надминуваат нивните вкупни добивки за над 100 евра. Покрај тоа, бонусот за враќање на готовина е достапен за гејмерите чии вкупни депозити откако се приклучија на Izzi ги надминуваат нивните повлекувања.

Најнови вести

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Вести