Вести

May 23, 2023

Уживајте во бонусот за повторно вчитување на Intergalactic Mondays во X1 казиното

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Лансиран во 2022 година, X1 Casino е коцкарска страница со добра репутација меѓу гејмерите. Казиното може да се пофали со модерен распоред со вселенска тематика со огромна колекција на казино игри од водечки развивачи на игри. Друга област во која блеска ова казино се бонусите и промоциите. Веб-страницата нуди бројни програми за лојалност, вклучително и меѓугалактички понеделници, кои ќе ја започнат вашата недела со висока нота. Оваа статија ја истражува соодветната понуда. 

Уживајте во бонусот за повторно вчитување на Intergalactic Mondays во X1 казиното

Кој е бонусот за повторно вчитување на меѓугалактички понеделник на X1 казиното?

Intergalactic Mondays е програма за лојалност која ги таргетира сите клиенти на ова нова онлајн казино страница. Со овој бонус за повторно вчитување, казиното ќе ве наградува секој понеделник за правење депозит со вистински пари преку кој било од достапни опции за плаќање. Всушност, X1 Casino вели дека бонусот се однесува на секој депозит што ќе го направите во понеделник, за разлика од другите казина кои ќе ве наградат само со еден депозит. 

Со овој бонус, ќе добиете 20% од вашиот депозит до 150 €. На пример, играч кој ќе депонира 100 евра во понеделник ќе добие 20 евра во бонус пари што не може да се повлече. Дури и ако депонирате 1.000 евра во понеделник, условите за бонусот предвидуваат дека максимумот што можете да го добиете е 150 евра. 

Минимален депозит и други бонус услови

Да се биде А бонус за депозит, играчите мора да депонираат одредена сума пари во понеделник за да ја активираат наградата. Казиното X1 вели дека минималниот квалификуван депозит е 10 €, што значи дека ќе добиете бонус од 2 € со минималниот депозит. 

Друга критична состојба која е главен во повеќето бонуси за онлајн казино е барањата за обложување. Ова барање може да определи колку брзо ќе ги повлечете добивките акумулирани од парите од бонусот. 

На X1 казино, вашиот понеделнички бонус подлежи на услов за обложување 40 пати, што е релативно стандардно во денешно време. Значи, ако бонусот е 20 евра, мора да обложите 800 евра (40 x 20 евра) пред да ги уплатите вашите добивки. Поради оваа причина, искористете го вашиот бонус со пријателски раб и нестабилност за да ги зголемите вашите шанси за исплата. 

Дополнителните услови за бонусот за повторно вчитување од овој понеделник го вклучуваат следново:

  • Максималниот облог со парите од бонус е 5 евра.
  • Играчите можат да ја бараат наградата само откако ќе ја искористат целата промоција за добредојде.
  • Можете да ги повлечете вистинските пари веднаш по откажувањето на бонусот.

Овој бонус ви нуди одлична можност да ја започнете неделата позитивно. Казиното X1 има и други возбудливи програми за лојалност, како што се Daily Boost и Space Odyssey.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести