Темниот крал: Преглед на забранети богатства

Вести

2021-07-18

Eddy Cheung

NetEnt воведува богато атмосферска игра која истражува помрачна страна на животот - Dark King: Forbidden Riches. Тоа е онлајн слот игра на пропаст и мрак. Како што играчот ги врти ролните, тој/таа паѓа во шуплината на стравот од Темниот крал, отворајќи пат во скриеното богатство на темнината на онлајн казино-играта погодена од терор. Коцкарите кои сакаат да бараат богатство играјќи онлајн казино игри имаат нов CasinoRank како најсигурна платформа за победници.

Темниот крал: Преглед на забранети богатства

Сега, ајде да откриеме сè што треба да знаете за слот-играта Forbidden Riches, од графика до игра. Дејството на Dark King на онлајн слотот се одвива на мрежа од 5 тркала, 3 реда и 20 линии за плаќање. Играчот победува кога ќе се видат 3, 4 или 5 соодветни симболи на последователни ролни, почнувајќи од ролна една лево до последната ролна десно. Љубителите на слот машини со инспиративна фантазија имаат совршена опција во оваа слот игра. Играта има елемент на необична интрига со присуството на нејзината темна, сурова карактеристика.

Враќањето на играчот (RTP) на Dark King: Forbidden Riches е 96,06%, што се смета дека има опсег на нестабилност од висок до среден. И со мултипликаторот на играта, играчот може да освои до 2.500 пати почетен влог.

Графика

Слот-играта Forbidden Riches има различни фантастични теми. Една од најпопуларните теми се черепите и витез во оклоп. Калемите се состојат од скелетни воини и симболи со карти од А до 10 на средновековните стилови. Вртењето на макари на корисничкиот интерфејс на заканувачкиот автомат секако привлекува внимание.

Без разлика дали ја играте оваа видео слот игра на мобилен или на десктоп, дизајнот е врвен кај сите уреди. Дополнително, аудио искуството е замислен, оркестарски саундтрак што го подобрува реализмот на играта.

Како да играш

Меѓу неколку слотови за онлајн казино, Dark King: Forbidden Riches му дозволува на играчот да постави разновидни вредности на облози на своите 20 фиксни линии за плаќање. Од поставките за играта, изберете или монети или готовина како валута што ќе ја користите во обложувањето. Кој тип на валута ќе го избере играчот, одете до „Поставки за облози“ за да ја одредите вредноста на облогот или да го промените неговото ниво. Играчите добиваат плата од најлевата ролна до најдесната ролна кога се случуваат победи за време на вртењата.

Карактеристики

Големата победа е примарна цел на секој коцкар; Темниот крал: Забрането богатство содржи суштински карактеристики што им овозможуваат на обложувачите вистински да победат. Најдобро платената карактеристика на играта е иконата Dark King без лице. Играчите добиваат награда од 1, 7,5 или 25 пати повеќе од нивниот вкупен облог доколку постигнат 3, 4 или 5, соодветно. Други возбудливи дејства на ролни вклучуваат бесплатни вртења, множители на дивината, лепливи диви жаришта и трансформирање на дивините.

Бонуси и Джакпот

Несомнено, Dark King: Forbidden Riches нуди сензационални бонуси кои привлекуваат играч во играта. Тие вклучуваат:

  • Функцијата Wild Multiplier: Кога треперливата сина топка (диви симбол) ќе се замени, се формираат победнички комбинации. Појавувањето на 2, 3, 4 или 5 на ролните помага да се отклучат слични броеви на множителот.
  • Функција за бесплатни вртења: Карактеристиката на бесплатните вртења на играта се активира кога играчот ќе пристигне три или повеќе симболи за расејување.

Пресуда

За гарантирано победничко и најдобро искуство на онлајн казино, направете го New Casino Rank да биде дом со информации за обложување.

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести