Вести

July 13, 2023

Следете ја Лукавата лисица во новата игра со слот Play'n GO

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Селата е често мирна област за живеење. Но, многу се случуваат на спокојната, рурална фарма на Play'n GO. Најновиот слот на компанијата, Fox Mayhem, ќе ве пренесе во возбудлива авантура со Фреди Фокс, кој е решен да ја зграпчи најдобрата свиња на фармерот пред да стигне до окружниот саем. Како и да е, на Фреди му треба помош прво да ја натрупа свињата.

Следете ја Лукавата лисица во новата игра со слот Play'n GO

Калетите 5x3 од основната игра им овозможуваат на играчите да постигнат добитни комбинации на која било од 20-те линии за обложување. Дополнително, има бонус функции кои помагаат да се максимизираат победите и да се прибере максималната исплата од 4.000 пати.

Слетувањето 3 симболи за расејување му дава на играчот 10 бонус круга и случаен множител од 2x, 5x, 10x или 20x за претстојниот круг. Сите победи, вклучително и збирките на награди, што ќе ги добиете во текот на овој круг ќе се множат, зголемувајќи ги вашите шанси да добиете поголеми награди на најдобрите нови казино сајтови.

Во меѓувреме, функцијата за собирање награди ќе се активира доколку се појават 3 или повеќе симболи за храна. Ова потоа ќе започне бонус игра во стил на заклучување и вртење. Играчите имаат 3 животи и губат еден живот кога не се појавуваат симболи. Откако ќе го искористите целиот живот, кругот ќе заврши пред да ги соберете наградите.

Но, кога ќе се појави симбол во текот на рундата, вредноста на тој симбол се додава во тенџерето пред играта во казино да ги врати сите животи што сте ги изгубиле. Симболите остануваат на своето место, намалувајќи ги отворите достапни на ролните за да слетаат повеќе симболи.

Објавувањето на Fox Mayhem е уште еден доказ за посветеноста на Play'n GO за развој на возбудливи и забавни нови онлајн казино игри кои се визуелно воодушевувачки и забавни. Големиот избор на онлајн слотови на компанијата продолжува да расте откако неодамна додаде продолженија на омилените како Џерард гамбит, Viking Runecraft Apocalypse и Скриени џули на Спарки и Шорц.

Коментирајќи го изданието, раководителот на играта за задржување на Play'n GOЏорџ Олекси забележа:

„Овде во Play'n GO, ние сме длабоко страсни за изработка на привлечни наративи во различни теми. Создавањето игри што ги потопуваат играчите во различни светови, поставувања и наративи е возбудлив предизвик за нашиот тим, а со Fox Mayhem, ние“ Навлеговме во живописната естетика на селата. Сепак, ова е амбиент што има шарм и авантура како и секоја далечна планета или античка гробница“

Тој продолжи:

„Со Fox Mayhem, се обидовме да ја доловиме вистинската суштина на руралниот хаос и злото. Неизвесноста на кругот на Наградната колекција, заедно со потенцијалот за големи победи за време на бесплатните вртења, го одржува темпото на играта живо и привлечно, навистина доловува духот на лукавата кулинарска потрага на Фреди“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести