Вести

May 25, 2023

Релакс играњето ги носи играчите во Њујорк во игра со слот Fly Cats

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Relax Gaming, развивач на слотови со врвни перформанси, го најави објавувањето на Fly Cats. Како што се очекуваше, ова нова казино игра го сместува џекпотот на Relax Gaming's Dream Drop, кој неодамна го создаде својот осми милионер на 3 мај, помалку од една година од неговото лансирање. 

Релакс играњето ги носи играчите во Њујорк во игра со слот Fly Cats
  • Слотот ги носи играчите во Њујорк Сити во САД, каде што ќе се сретнат со жестоките мачки за да им помогнат да освојат големи награди. 
  • Тоа е слот со висока нестабилност поставен на 5 ролни со 40 линии за обложување. 
  • Само поклопете најмалку три симболи на која било линија за обложување за да добиете исплата до 15 пати од влогот.

Покрај тоа што ќе се сретнат со наградувачките улични мачки во Бруклин, играчите можат да го пронајдат дивиот симбол, кој ги заменува сите други икони освен расфрлањето на бонус кога ќе се појави. Овој симбол исто така содржи сопствена исплата, наградувајќи ги играчите со 2x, 5x или 15x за 3, 4 или 5, соодветно. Запомнете, дивината не мора нужно да падне на линија за обложување.

Овој слот со животинска тема ги нуди и возбудливите бесплатни вртења за лепливи дивини и Mystery Wilds за зголемен ангажман на играчите. Сите функции комбинирани ги зголемуваат вашите шанси за освојување на 5.000 пати најголема исплата. 

Играчите во нови казино сајтови може по случаен избор да го активира бонусот од Dream Drop ако кошарката падне во обрачот за време на основната игра. Откако ќе ја вклучите оваа функција, ќе забележите 15 златни канти за прскање. Потоа, изберете ги лименките една по една додека не се појават три идентични џекпот. 

Покрај создавањето на 8 милионери во својата инаугуративна година, овој прогресивен џекпот на над 100 главни победници им додели најмалку 50.000 евра. Ова го прави Dream Drop еден од најпосакуваните слот џекпот во iGaming сцената.

Шели Хана, директор на казино производи во Опуштете се играње, ја изрази својата радост во врска со лансирањето, велејќи:

„Нашиот асортиман на наслови од Dream Drop едноставно оди од сила до сила и Fly Cats ќе биде фантастичен додаток на нашето портфолио. повеќе милионери, сигурни сме дека играчите ќе се ангажираат со оваа најнова титула Dream Drop“

Fly Cats Dream Drop е второто издание од развивачот на играта во мај. Претходно во месецот, компанијата објави Mega Heist, слот со криминална тематика каде гејмерите можат да побегнат со пленот од 15.000 пати.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести